شورای شهر

مسجدجامعی:جزئیات خانه سیمین و جلال باید بدون تغییر باقی بماند/این نیست که کلید این خانه ها را بگیریم و فقط آب و جارو کنیم

به گزارش شورا‌آنلاین، احمد مسجد جامعی در پنجاه و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که اقدامات صورت گرفته در خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد در حال اتمام بوده و این خانه بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: اگر قرار است این خانه بازگشایی و تبدیل به خانه – موزه شود باید تمام شرایط قبلی این خانه لحاظ و بدون تغییر باقی بماند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت حال حاضر خانه مرحوم اخوان ثالث در شهر تهران اظهارکرد: خانه کنونی مرحوم اخوان ثالث، تنها خانه‌ای است که وی در آن حضور داشته، اما هیچ رنگ و بویی از خانه اخوان ثالث ندارد.

مسجد جامعی در خصوص وضعیت خانه سیمین دانشور تصریح کرد: در اتاق سیمین دانشور عکس‌هایی از برخی از اشخاص از جمله جهان پهلوان تختی، مصدق و برخی شخصیت‌های دیگر وجود داشته است. نباید این تصاویر از اتاق سیمین دانشور حذف شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در شهر تهران تهران خانه پروین اعتصامی از زنان موفق ایران باقی مانده و اتمام اقدامات در خانه سیمین دانشور می‌تواند یکی دیگر از اقدامات موفق در شهر تهران باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن