اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

افزایش نرخ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس از امروز

نرخ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس از امروز افزایش می‌یابد. عضو شورای شهر تهران می‌گوید که « این کار بر اساس مصوبه شورا و تایید فرمانداری است.»
به گزارش شوراآنلاین، «قیمت تمام شده هر مسافر مترو در سال گذشته حداقل ۳۰ هزار تومان بود اما مسوولان با اعمال یارانه‌ها یک دهم هزینه را از شهروندان دریافت می‌کردند.» این را رئیس کمیسیون حمل نقل ترافیک شورای شهر تهران سید جعفر تشکری هاشمی می‌گوید. از امروز یک اردیبهشت ۱۴۰۳، بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و با تایید فرمانداری، ۲۸ درصد قیمت بلیت مترو، ۲۶ درصد نرخ بلیت اتوبوس و ۴۵ درصد کرایه تاکسی افزایش می‌یابد و البته یارانه‌ها هم در این بخش لحاظ شده است.
شورای شهر تهران هر ساله نرخ کرایه حمل ونقل عمومی را بر اساس نرخ تورم و بررسی شرایط افزایش می‌دهد. در سال جاری حقوق کارگران حدود ۳۵ درصد رشد کرد و شورا هم «نرخ بلیت تک سفره مترو را از ۳۳۰۰ تومان به ۴۳۰۰ تومان رساند» و نرخ خطوط حومه برای «پرند و هشتگرد نیز افزایش ۳۰ درصدی یافت.» همچنین نرخ کرایه اتوبوس تندرو ۲۱ درصد و اتوبوس عادی ۳۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۲ افزایش یافت.
کرایه تاکسی رشد قابل توجهی یافت(۴۵ درصد) و به گفته مدیران شهری در این زمینه دو متغییر شیب معابر و ضریب اوج ترافیک در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا