شورای شهرصفحه اصلی

تمجید پیرهادی از برنامه ریزی مدیریت شهری برای مبارزه با بحران کم‌آبی

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مخزن آب اضطراری بوستان نهج‌البلاغه، گفت: در این دوره از مدیریت شهری برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد تا درختان در صورت تنش آبی کمتر دچار بحران کم آبی شوند.

به گزارش شوراآنلاین، مهدی پیرهادی در دویست و بیست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امروز روز جهانی زمین پاک است، اظهار کرد: مسئولان باید نسبت به این موضوع اهتمام لازم را داشته باشند در حالی که برخی مسئولان نسبت به اهمیت موضوع اشرافی ندارند.
وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانات خود مطالبه ای از مسئولین در حوزه آب و خاک داشتند اما کمتر به آن پرداخته شده است. به طوری که ایشان اولین نفری که نسبت به این مسئله در ده های گذشته تذکر دادند.
پیرهادی ابراز امیدواری کرد که نسبت به حفظ زمین و پاکیزگی آن و جلوگیری از فرسایش خاک و نابودی زمین با تلاش و همکاری همگانی اقدام شود و در ادامه گفت: کاشت گونه های متنوع گیاهی و کاهش استفاده بی رویه از منابع آب های زیرزمینی باید مورد توجه قرار بگیرد. ما در برخی کلانشهرها شاهد استفاده بی رویه از منابع آب زیرزمینی هستیم که منجر به فرونشست شده است؛ لذا باید در خصوص آگاهی بخشی به مردم و مسئولان اقدام کنیم. متاسفانه شاهد تبلیغات مناسبی در خصوص روز جهانی زمین پاک نبوده ایم.
وی ضمن تقدیر از پرسنل شهرداری منطقه ۲ برای اجرای ۲۷ پروژه شهری، خاطرنشان کرد: مخزن آب اضطراری بوستان نهج البلاغه به بهره برداری رسید. ما در برخی مناطق وقتی با کمبود آب مواجه می شویم فضای سبز آسیب می بیند و با چنین اقداماتی اتفاق خوبی برای بوستان ها و فضای سبز خواهد افتاد.
پیرهادی با بیان اینکه پیش از این دوره ده‌ها هزار درخت به دلیل کم آبی خشک می شد، تصریح کرد: در این دوره از مدیریت شهری برنامه ریزی هایی انجام شد تا درختان در صورت تنش آبی کمتر دچار بحران کم آبی شوند و روز گذشته در منطقه ۲ شاهد یکی از این اقدامات مثبت بودیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا