شورای شهر

مسجدجامعی: شهرداری باید به تعهدات خود پایبند باشد

به گزارش شورا‌آنلاین، احمد مسجد جامعی در دوازدهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به روز حافظ گفت: با توجه به روز حافظ باید برای حافظ کاری انجام دهیم و سازمان‌های ذیربط می‌توانند در این زمینه طرحی از نگاه شهری ارائه دهند. هیچ نمادی از حافظ در خیابان حافظ موجود نیست و سازمان زیباسازی می‌تواند المانی برای این خیابان تهیه کند.

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به تذکر مسجدجامعی با اشاره به اینکه پنجشنبه روز جهانی حافظ است به شوخی گفت: می‌توانیم یکی از این فالگیرها که سر چهارراه کار می‌کند را به شورا بیاوریم تا برای اعضای شورا فال بگیرد. من همیشه از فال‌فروش‌ها فال حافظ می‌خرم و به جای گل به خانه می‌برم.

مسجدجامعی نیز با اشاره به اینکه ایران تنها کشوری است که در شهرهای آن بر سر چهارراه شعر می‌فروشند در ادامه نسبت به استفاده ابزاری از نام‌های مبارک و نام‌های ائمه روی تبلیغات شهری گفت: استفاده از نام ائمه و نام‌های مبارک روی صندوق‌های مالی دست ما نیست، اما شهر در اختیار ما است و باید جلوی استفاده ابزاری از نام این عزیزان گرفته شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی در ادامه با اشاره به بسته شدن عکاسی تهامی در میدان بهارستان افزود: این عکاسی بیش از ۹۰ سال قدمت دارد و یکی از میراث‌های شهر تهران است، اما ۴۰ روز پس از فوت صاحبش تعطیل شد. این عکاسی یک نماد هویتی محسوب می‌شود و شهرداری تهران باید در قبال این عکاسخانه به تعهدات خود عمل کند.

او با اشاره به قدمت عکاسخانه افزود: در این عکاسخانه آرشیوهای غنی از تهران وجود دارد و خواهش می‌کنم شهرداری به تعهدات خود پایبند باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن