اجتماعی و فرهنگی

تغییر در فرایند انتخاب شهردار تهران/ تعداد گزینه‌ها به ۷ نفر افزایش یافت

به گزارش شورا‌آنلاین، افشین حبیب‌زاده، با تاکید بر اینکه تهیه لیست اولیه گزینه‌های شهرداری تهران دو هفته به تاخیر افتاده است، گفت: در جلسه امروز اکثریت اعضای شورا تاکید داشتند که برای انتخاب نامزدها نیاز به فرصت بیشتری دارند و این از دلایل اصلی به تاخیر افتادن تهیه لیست نهایی بود.

این عضو شورای شهر آینده با اشاره به اینکه جلسه مورد نظر در دفتر احمد مسجدجامعی در شورای شهر تهران و با حضور نزدیک به ۱۹ الی ۲۰ نفر از اعضای شورای پنجم تشکیل شد، ادامه داد: بخش قابل توجهی از زمان جلسه صرف بحث میان مخالفان و موافقان تاخیر در زمان اعلام گزینه‌ها شد و به این موضوع اختصاص یافت. از سوی دیگر در فرآیند به تصویب رسیده نیز تشکیک وجود داشت و برخی برداشت‌های متفاوتی از فرآیند داشتند.

حبیب‌زاده با اشاره به اینکه فرآیند انتخاب شهردار در جلسه امروز با تغییراتی همراه بود، ادامه داد: در جلسه امروز مقرر شد، هر نفر سه گزینه را پیشنهاد دهد، اما در هنگام رای دادن هر عضو شورا می‌تواند به هفت نفر رای دهد. در نهایت ۷ نفری که بیشترین آرای ماخوذه را دارند؛ وارد مرحله بعد فرآیند انتخاب شهردار خواهند شد.

او ادامه داد: ۷ گزینه‌ای که بیشترین آرا را اخذ می‌کنند، در مرحله بعد، برنامه خود را در اختیار اعضای شورا قرار خواهند داد. در حال حاضر بقیه فرآیند انتخاب شهردار ثابت بوده و فقط این بخش تغییر کرده است. همچنین امروز هیچ فرد یا گزینه‌ای برای شهرداری تهران مطرح نشد.

گفتنی است؛ در فرآیند قبلی  انتخاب شهردار هر عضو شورا می‌توانست به ۳ گزینه رای دهد، و در نهایت ۵ کاندیدا وارد مرحله بعد می‌شدند که از قرار این تعداد به ۷ نفر افزایش یافته است.
منبع:ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن