اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

سخنگوی شهرداری تهران: توصیه‌های پدرانه رییس شورا فصل‌الخطاب است

سخنگوی شهرداری تهران با پرداختن به سخنان مدبرانه و پدرانه اخیر رییس شورای شهر، گفت: مهمترین بخش صحبت‌های ایشان دعوت همه مدیران شهری و اعضای شورای شهر به پرهیز از اختلاف‌افکنی‌ها و توجه ویژه به کار و خدمت به مردم است.

به گزارش شوراآنلاین، عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران درباره سخنان مهم رییس شورای شهر تهران  در صحن علنی شورا، گفت: به نظر من سخنان مدبرانه و پدرانه امروز آقای چمران دارای چند بُعد مهم و تاریخی بود. مهمترین آن دعوت همه مدیران شهری و اعضای محترم شورای شهر بر پرهیز از اختلاف افکنی‌ها و توجه ویژه به کار و خدمت به مردم است.
وی با اشاره به رویکرد پدرانه و انقلابی رئیس شورای شهر تهران که سال‌هاست برای همه فعالان حوزه شهری ثابت شده است، ابراز داشت: تهران رشد و پیشرفت خود را در دو دهه گذشته مرهون هدایت شخص ایشان به عنوان راهبر کانونی شورای شهر است و هیچکس نمی‌تواند منکر نقش آفرینی‌شان در این زمینه شود.
محمدخانی با بیان اینکه رییس شورای شهر تهران چهره محبوب مردمی در میان سلایق مختلف و گروه‌های اجتماعی متنوع است. اظهار کرد: رئیس شورای شهر امروز بزرگوارانه و متواضعانه خواست تا هیچکس ایشان را با شهدا مقایسه نکند، اما برداشت جامعه انقلابی و مردم اصیل تهران این است که مشی و رفتار ایشان همگان را به یاد برادر شهیدش، مصطفی چمران می اندازد. هرچند ایشان بزرگوارانه این شباهت را انکار می‌کند.
سخنگوی شهرداری تهران با یادآوری این نکته که تاکید امروز آقای چمران بر جلوگیری از اختلاف افکنی و تشتت آرا همان تأکید همیشگی و چندباره شهردار تهران به همه مدیران شهری درباره پرهیز از اختلاف و اولویت کار و جهاد برای مردم است، اضافه کرد: سخنان رئیس شورا و شهردار تهران بی‌شک راهنمای روشن و نقشه راه مدیران شهری تهران است.
وی در ادامه به نقش محوری و سازنده چمران از دو جنبه حقیقی و حقوقی در بسیاری از جلسات مدیریت شهری و گفت و گوها و سخنرانی‌ها اشاره کرد و گفت: به گواه ناظران و کارشناسان و اهالی رسانه، نقش ایشان در راهبری شورای ششم و مدیریت شهری ویژه و غیرقابل انکار است.
محمدخانی تاکید کرد: توصیه‌های پدرانه رییس شورا برای مدیران شهری فراتر از جایگاه حقوقی و قانونی ایشان، به عنوان فصل‌الخطاب و از جایگاه یک رابطه پدر و فرزندی میان وی و مدیران شهری است.
سخنگوی شهرداری تهران یادآور شد: همانطور که در تاکیدات امروز ایشان مطرح شد، این موضوع هم یک واقعیت است که مردم برای کار و خدمت و فعالیت جهادی به این ترکیب مدیریت شهری اعتماد کرده و رای داده‌اند. به همین جهت با تاکید همیشگی شهردار تهران اولویت اول، دوم، سوم و آخر مدیران و همه خانواده شهرداری تهران در این دوره شهری، کار و کار و کار است. قطعا مدیریت شهری هیچ اقدامی که موجب شادی دشمنان مردم و انقلاب شود، انجام نخواهد داد.
وی در ادامه تاکید کرد: مدیریت شهری ششم تهران از فرصت باقیمانده برای تلاش و کار بیشتر و جهاد شبانه‌روزی استفاده خواهد کرد و ما هم در حوزه اطلاع‌رسانی، امیدافزایی را وظیفه خود می‌دانیم.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در پایان گفت: مباحث متعددی از منظر سیاسی در نطق پیش از دستور عضو شورای شهر درخصوص عملکرد شهرداری تهران و شخص شهردار تهران مطرح شد که مرکز ارتباطات شهرداری تهران به منظور تنویر افکارعمومی و شفاف شدن شبهات خود را موظف به پاسخگویی و اطلاع‌رسانی کامل البته به شیوه ایجابی و تبیینی و به فرمایش قرآن کریم جدال احسن و با هدف ایجاد آگاهی عمومی و امیدافزایی به مردم می‌داند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا