مدیریت شهری

برای اولین بار در شهر تهران: افتتاح سکوی شهروندی منطقه ۱۳ در جهت تحقق مطالبه گری و شنیدن صدای مردم

با حضور محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران ، شهردار منطقه ۱۳، جمعی از مدیران شهری، اعضای شورایاری و عموم شهروندان، نخستین سکوی شهروندی به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت و در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ در بوستان پیروزی افتتاح و آبنمای موزیکال نیز به بهره برداری رسید.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، همزمان با گرامیداشت دهه کرامت ، آئین بهره برداری از سکوی شهروندی با حضور دکتر سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران ، مجتبی شکری شهردار منطقه و معاونین اجرائی ، امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ماه از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در بوستان پیروزی برگزار شد.

مجتبی شکری شهردار منطقه در جمع شهروندان ، تریبون شهروندی را محلی برای ارتباط مستقیم مدیریت شهری منطقه با شهروندان ساکن محلات این منطقه دانست و افزود : همواره در شهرداری تهران، ارتباط و گفتمان بین شهرداری و شهروندان دو سویه بوده ، و تریبون هایی نیز برای سخنرانی مسئولان و مدیران هست ، منتها ، جای خالی سکوی شهروندی در شهر خالی بود ، از این رو با اختصاص محلی برای برای شنیده شدن صدای شهروندان در شهر ، سعی کردیم به نوعی این جای خالی را پر کنیم تا شهروندان احساس کنند، صحبت هایشان به مدیران منتقل و به درخواست هایشان رسیدگی می شود.

او اضافه کرد: تریبون شهروندی به عنوان نماد وسمبل ارتباط دو سویه و ترویج فرهنگ مطالبه گری راه اندازی شده تا شهروندان بتوانند مطالب و مسائل خود را با آزادی کامل مطرح کنند.

شهردار منطقه بیان کرد : این سکو در در روز های دوشنبه و چهارشنبه‌ به دو روش حضوری و آنلاین فعال خواهد بود و با این تریبون ارتباط دوسویه با شهروندان ارتباط برقرار می شود.

شکری یادآور شد : با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری ، شورای شهر و مجلس خبرگان رهبری ، سعی کردیم با ایجاد شور و نشاط بین شهروندان ، صندوق های رای برای مشارکت کودکان و نوجوانان برپا کنیم تا ضمن ارتباط دو سویه با اقشار مختلف مردم ، اهمیت موضوع حضور آگاهانه در انتخابات را مطرح کرده تا شهروندان بدانند رای آنها در آینده کشور تاثیر گذار است.

سکوی شهروندی منطقه۱۳؛ الگویی منحصر به فرد در تحقق مردم سالاری
همچنین، دکتر سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران با ابراز خرسندی از حضور در فضای شاد و سرزنده ای که به ابتکار منطقه ۱۳ ایجاد شده و شاهد تغییرات زیادی در بوستان پیروزی هستیم گفت : علاوه بر تعمیر و بازسازی چشمه های سرویس بهداشتی بر اساس استاندارد های موجود که همواره جز خواسته های شهروندان بوده ، شاهد راه اندازی آبنمای موزیکال بعد از مدتها خاموشی بودیم که رضایت شهروندان به ویزه کودکان کاملا مشهود بود.

اواضافه کرد: راه اندازی سکوی شهروندی در منطقه۱۳ از مهم ترین اتفاقات امروز بود که در راستای تحقق جمهوریت نظام و الگویی منحصر به فرد در تحقق مردم سالاری به بهره برداری رسید.

او تأکید کرد: این الگو می بایست در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها بر مبنای نظرات شهروندان باشد مورد توجه سایر مناطق و حتی کلانشهرها قرار گیرد.

دکتر سالاری بیان کرد : امروز در دنیا اساسا مدیران شهری و شوراهای شهری موفق هستند که به خصوص در کلانشهر هایی با جمعیت میلیونی بتوانند اعتماد دو طرفه بین مدیریت شهری و شهروندان ایجاد کنند این اعتماد اتفاق نمی افته مگر اینکه ما در اصل فضای تعامل و انتقاد و گفتمان سازی را در فضای شهری ایجاد کنیم ، بر این اساس ، ایجاد سکوی شهروندی در منطقه ۱۳ به عنوان الگویی در شهر تهران نشان دهنده نگاه تعاملی شهردار محترم منطقه ۱۳ که به دریافت نظر شهروندان اهمیت می دهد.

او یادآور شد : این طرح می تواند به عنوان الگویی در سطح شهر تهران در محلات ، بوستان ها و دیگر اماکن فرهنگی مطرح شود تا به صورت هفتگی و مستمر ارتباط بین شهروندان و مسئولین شهری ایجاد شود.

همچنین گذر نشاط دختران با برپایی هفت غرفه مشاوره ، آموزش و خلاقیت، بازی و نشاط صنایع دستی و فوتبال دستی ، پذیرای شهروندان و شرکت کنندگان در مراسم بود.

اجرای ویژه برنامه جشن دهه کرامت، تقدیر شهردار منطقه ۱۳ از دختران نمونه و فعال، اهدای نشان شهروندی به شهروندان مشارکت جو، بهره برداری از آبنمای موزیکال، برپایی صندوق نمادین رای با شعار رای آگاهانه ، شهر آباد با کودکانی مسئول و با نشاط از دیگر بخش های این برنامه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا