مدیریت شهری

راهکار شرکت واحد برای فرار از قیمت نجومی اتوبوس های صفر کیلومتر/ فرش قرمز برای اتوبوس های دست دوم خارجی!

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: قیمت یک دستگاه اتوبوس نو، ۱.۴ میلیارد تومان است و با وجود آنکه اولویت ما نوسازی ناوگان است، اما خرید اتوبوس های دست دوم را نیز بررسی می کنیم.

به گزارش شوراآنلاین، پیمان سنندجی در خصوص جزئیات درخواست مدیران شهری از صمت برای خرید اتوبوس های دست دوم، افزود: سالهاست در حوزه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اتفاق جدیدی رخ نداده است. اولویت اصلی ما نوسازی ناوگان اتوبوسرانی است اما در حال حاضر قیمت خرید یک اتوبوس نو یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است. وقتی نمی توانیم نوسازی کنیم، باید به دنبال راهکارهای دیگر باشیم.

وی با بیان اینکه استاندارد اتوبوس در دنیا یورو ۶ است، گفت: دیگر به اتوبوس های با استاندارد یورو ۴ مجوز نمی دهند، این در حالی است که ما در کشور سوخت مناسب یورو ۶ نداریم، بنابراین اتوبوس با استاندارد یورو ۴ مناسب شهر ما است و می توانیم برای جبران کمبود ناوگان اتوبوسرانی به دنبال خرید این اتوبوس ها باشیم که زیر ۵ سال سن دارند، استاندارد یورو ۴ را دارند و قیمت بسیار پایین تری نسبت به اتوبوس های نو دارند و می توانیم چند سالی از آنها استفاده کنیم اما در اصل هدف ما نوسازی است.

سنندجی با بیان اینکه در خرید اتوبوس های دست دوم خدمات پس از فروش مورد توجه و تأکید است، گفت: در حال بررسی هستیم که می توانیم از کدام کشورها این اتوبوس ها را تهیه کنیم.

وی در خصوص اینکه گفته می شود ۲۲۲ دستگاه اتوبوس بی آر تی متوقف است، گفت: اتوبوس های ما به دلیل مشکلاتی همچون خرابی لاستیک، روغن و سایر موارد فنی متوقف می شوند اما دائما در حال تعمیر هستند و در حال حاضر ۸۰ دستگاه اتوبوس بی آر تی بیشتر متوقف نیست.

منبع:مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن