شورای شهرصفحه اصلی

شهرداری درباره عدم تعیین تکلیف وضعیت دستفروشان پارکینگ پروانه تذکر گرفت

عضو شورای شهر تهران نسبت به عدم تعیین تکلیف وضعیت دستفروشان و غرفه‌داران پارکینگ پروانه به شهردار تهران تذکر داد.

به گزارش شوراآنلاین، الهام فخاری در جریان دویست و چهل و پنجمین جلسه شورا در تذکری در مورد تاخیر در تعیین تکلیف غرفه‌داران و فروشندگان جمعه بازار صنایع دستی پارکینگ پروانه خطاب به شهردار تهران گفت: پارکینگ پروانه با قدمتی نزدیک به ۲۰ سال هر هفته روزهای جمعه با حدود هزار و صد غرفه پذیرای بیش از دو هزار دستفروش و بساط گستر بود. این جمعه بازار از محبوب‌ترین بازارهای تهران بوده و هر هفته حدود ۲۱ هزار بازدید کننده از آن استقبال می کردند.

او ادامه داد:  با توجه به تخصصی بودن بازار و موضوع هنری و صنایع دستی در این رویداد هفتگی، پارکینگ پروانه طی این سال‌ها توانسته بود کاملا خودجوش به نقطه‌ دیدنی تهران تبدیل شود، تا جایی که حضور گردشگران خارجی و ملی در این رویداد هفتگی مشهود بود.

فخاری افزود: شهرداری تهران در آخرین روزهای فروردین سال جاری وعده کرده بود که بعد از پایان محدودیت‌های وضع‌شده بر فعالیت کسب‌وکارها در دوران شیوع کرونا، جمعه بازار در موقعیت جدید مستقرخواهد شد. با این حال پاساژها و بازارهای مسقف کشور از روز اول اردیبهشت مجوز ادامه کار پیدا کردند اما حالا با گذشت بیش از شش ماه از شروع کار پاساژهای مسقف، وضعیت ادامه فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه مبهم و نامشخص است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر ادامه داد: پس از عملی نشدن وعده انتقال این جمعه بازار به پارک شهر، مدت هاست که وعده راه‌اندازی این جمعه بازار با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بر اساس تفاهم نامه با شرکت اراضی عباس آباد در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد مطرح شده است.

فخاری افزود:  بنا به وعده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل بازار تخصصی صنایع دستی با ۱۵۰۰ غرفه و فضایی بالغ بر ۴۶۰۰ متر مربع در جمعه بازار باغ ایرانی در اختیار هنرمندان و تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت و در اوایل آبان ماه فعالیت خود را آغاز می کند. این وعده نیز تاکنون عملی نشده است.

فخاری در پایان تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت احیای این رویداد هنری، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا، در شهر تهران متذکر می شوم تأخیر در راه اندازی این جمعه بازار علاوه بر صدمات و خسارت هایی که به غرفه داران و فروشندگان این بازار وارد خواهد آورد و هم اکنون باعث تعطیلی بسیاری از کارگاه های کوچک صنایع دستی شده است، شهروندان مشتاق و علاقه مند را از فرصت بهره مندی از یک نمایشگاه خودجوش هنری محروم می سازد. لذا از شهردار محترم تهران درخواست رسیدگی فوری به این موضوع را دارم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن