مدیریت شهری

تاکید دکتر چوبینه بر استمرار طرح غربالگری کرونا: روزانه از ۵۰۰ پرسنل شهرداری تهران تست کرونا انجام می‌شود

مدیرعامل شرکت شهر سالم از ادامه تست کرونای پرسنل شهرداری تهران در تمامی مناطقی که افراد با علائم مشکوک دیده می‌شوند، خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، دکتر حمید چوبینه در تشریح غربالگری‌های انجام شده در میان پرسنل شهرداری تهران گفت: ما به طور مستمر غربالگری را انجام می‌دهیم و در تمامی مکان‌هایی که افراد علائم مشکوک به کرونا داشتند، تیم فرستادیم تا از آنان آزمایش‌های لازمه گرفته شود.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران ادامه داد: در این آزمایش‌ها چند نوع تست لحاظ می‌شود که شامل CBC، CPR و آزمایشات اولیه خون است و اگر فرد نیاز به آزمایش‌های بیشتری داشته باشند، سی تی اسکن ریه، آزمایش PCR هم از افراد اخذ می‌شود تا خدای نکرده با مشکلی مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه در تیم‌های ارسالی آزمایشگاهی برای پرسنل شهرداری از آنان هزینه‌ای اخذ نمی‌شود، تصریح کرد: ما به دستور معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی اقدام به تست می‌دهیم و هزینه آنان از سازمان‌های این افراد گرفته می‌شود، اما این آزمایش‌ها برای هر فرد می‌تواند نزدیک به ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان هزینه می‌شود.

دکتر چوبینه با بیان اینکه روزانه بیش از ۵۰۰ نفر پرسنل شهرداری تست گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: این روند به صورت مستمر است و به طور مکرر در حال تکرار بوده و در تمامی مناطقی که افراد علایم مشکوک داشتند، این کار تست و غربالگری انجام شده است.

وی در پاسخ به اینکه وضعیت ابتلای کارمندان شهرداری به کرونا در چه وضعیتی قرار دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه کارمندان شهرداری با مردم در ارتباط هستند، خیلی رعایت می‌کنند، اما به طور کلی این وضعیت مانند جامعه است. در هر صورت پرسنل شهرداری هم جزیی از مردم هستند و یک فرد مبتلا می‌تواند افراد بسیاری را مبتلا کند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به ۱۸ درمانگاه وابسته به شهرداری خاطرنشان کرد: به جز تیم‌های سیار درمانگاه‌های شهرداری هم هستند که اگر فرد مشکوکی ببینند قطعا آزمایش‌های لازمه از این افراد اخذ می‌شود.

دکتر چوبینه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه توصیه او به مردم در مراجعه به ادارات شهرداری چیست، تصریح کرد: مهمترین مساله این است که هیچ کس به جز خود مردم نمی‌تواند در مقابله با کرونا از خود مراقبت کند. وظیفه دولت و شهرداری این است که ابتدا در این زمینه آگاهی‌سازی کنند و در ادامه بستری را فراهم کنند که اگر فردی مبتلا شد، بتوانند امکانات درمانی و دارویی برایش فراهم شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و مردم باید خودشان به فکر باشند و از تردد در مراکز شلوغ خودداری کنند و رفت و آمد‌های خود را به حداقل برسانند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با بیان اینکه متاسفانه برای افراد هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند، خاطرنشان کرد: مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را را رعایت کرده و مبادا با سهل‌انگاری جان خود و دیگر شهروندان را به خطر بیندازند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن