مدیریت شهری

نیمه پایانی اسفند عملیات عمرانی شهری متوقف می‌شود

به گزارش شورا‌آنلاین، سرهنگ قاسمیان رئیس پلیس ترافیک شهری در شصت و یکمین جلسه هماهنگی اجرای طرح ترافیک ویژه نوروز ۹۷ گفت: پلیس با تیم‌های خودرویی و موتورسوار خود که شامل ۲۵ هزار و ۱۶۰ خودرو و بیش از ۱۹ هزار موتورسیلکت بود در طرح ترافیک نوروز ۹۶ حضور داشت.

وی ادامه داد: ‌استان‌های گیلان، مازندران، قم، فارس و خراسان رضوی بیشترین استان‌های مورد توجه بوده و عبور و مرور در این استان‌ها بیش از دیگر استان‌های کشور بوده است.  

رئیس پلیس ترافیک شهری خاطرنشان کرد: ‌در نوروز سال گذشته ۱۴ درصد تصادفات منجر به فوت در معابر شهری و همچنین ۱۰ درصد تصادفات منجر به جرح در معابر شهری کاهش داشته است البته نقش خودروهای سواری، موتورسیکلت‌ها و عابران پیاده در تصادفات شهری افزایش داشته است.

سرهنگ قاسمیان با اشاره به محدودیت‌ عملیات‌های عمرانی در پایان سال گفت: خرید شب عید از ابتدای  اسفند آغاز می‌شود که تا ۱۵ اسفند ترافیک و عبور و مرور در سطح شهر قابل کنترل است اما از نیمه اسفند به بعد با توجه به افزایش خرید برای تسهیل در رفت و آمد مردم، انجام عملیات‌های عمرانی در شهرها ممنوع است همچنین با همکاری شهرداری نسبت به رنگ آمیزی خطوط عابر پیاده اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: با همکاری آموزش و پرورش طرح استفاده از پلیس‌یاران جوان نیز اجرا خواهد شد در کنار همیاران پلیس، پلیس‌یاران جوان که شامل مقاطع هفتم، هشتم و نهم مقاطع تحصیلی است در این طرح حضور دارند. جزوات آ‌موزشی آن آماده شده و از طریق آمورش و پرورش در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.

سرهنگ قاسمیان خاطرنشان کرد: حضور همیاران پلیس در خودرو باعث پیشگیری ۱۸ درصدی از تخلفات داخل خودرو بوده و نشان می‌دهد این طرح می‌تواند چقدر موثر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن