شورای شهرصفحه اصلی

واکنش الویری به برگزاری مهمانی شام در شب انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان ها: متداول است

به گزارش شوراآنلاین، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها صبح امروز در حاشیه بیست و ششمین جلسه شورای عالی استان‌ها با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاباتی که امروز برگزار شد، اظهار کرد: طبق آیین‌نامه سالی یکبار باید انتخابات هیئت رئیسه انجام شود که امروز این انتخابات با تعیین رئیس، نایب رئیس و منشیان انجام شد.

وی با بیان اینکه برای ریاست یکی از کاندیدا‌ها من بودم که به همراه آقای احمدی در انتخابات شرکت کردیم، گفت: اعضای شورای عالی استانها در این دوره من را به عنوان رئیس شورای عالی استانها انتخاب کردند و در خصوص نایب رئیسی هم آقای خضری و عبدالرزاقی کاندیدا شده بودند که آقای عبدالرزاقی نایب رئیس شد.

الویری با بیان اینکه برای سمت سخنگو هم دو نامزد داشتیم، اظهار کرد:‌ برای این سمت آقایان رضائیان و موسوی کاندیدا شده بودند که در نهایت آقای موسوی به عنوان سخنگو انتخاب شد.

الویری در پاسخ به سوالی در مورد علت غیبت ۳ نماینده استان خوزستان در جلسه امروز که با تذکر یکی از اعضا همراه شد، گفت: در خوزستان ۳نماینده داشتیم که با شکایت دو نفر از استان خوزستان مواجه بودند و از آنجایی که دیوان عدالت انتخابات دو سال قبل را ابطال کرده بود این افراد دیگر حضور نیافتند و ۳ نماینده جدید به ما معرفی شدند. چون ما تا ۲۶ دی فرصت داریم امضاها را بررسی کنیم لذا هنوز این افراد را تایید نکرده‌ایم.

رئیس شورای عالی استان‌ها در پاسخ به سوالی دیگر درباره مهمانی شب گذشته شهرداری تهران به برخی از اعضای شورای عالی استان‌ها، عنوان کرد: اینگونه مهمانی‌ها متداول است و در طول سال ممکن است ۱۰ مورد دعوت از سوی نهادهای مختلف انجام شود.

الویری در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سخنگوی سابق شورای عالی استان‌ها دیگر در جلسات حضور پیدا نمی کند، گفت: از آقای امیر شهلا شکایتی شده بود که دادستانی دستور داده تا تعیین تکلیف آن در جلسات حضور پیدا نکند و ما هم این موضوع را به آقایان رئیسی و اژه‌ای منعکس کرده‌ایم زیرا طبق قانون تنها نهادی که اختیار چنین کاری را دارد، هیئت حل اختلاف است. ضمن اینکه حکم تبرئه آقای شهلا صادر شده ولی به دلایل نامعلومی با گذشت دو ماه هنوز ابلاغ نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا