شورای شهر

عدم امنیت شهروندان در پی نیمه کاره ماندن بوستان ۱۸۰ هکتاری منطقه ۱۹

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین، رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران از عدم امنیت شهروندان در پی نیمه کاره ماندن بوستان ۱۸۰ هکتاری منطقه ۱۹ خبر داد.

محمد حقانی به همراه عبدالحسین مختاباد عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از منطقه ۱۹ بازدید کردند و از نزدیک با مشکلات زیست محیطی این منطقه آشنا شدند.

حقانی در این بازدید ضمن اظهار نگرانی از فضاهای بایر منطقه، وضعیت خلازیر را اسفبار برشمرد و گفت: باید مسئولان موقوفه و شهرداری تهران توافقات لازم را انجام دهند تا این مشکل زیست محیطی و اجتماعی منطقه مرتفع شود .

وی همچنین در بازدید از بوستان ولایت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای ایجاد پارک عمومی در این مکان اظهار داشت: باید اراده جمعی به سمتی حرکت کند که ۳۰۰ هکتار موجود تبدیل به فضای سبز و برای ۲۳۰ هکتاری که هنوز اتفاقی در آن حادث نشده فضای سبز ایجاد شود چراکه ایجاد گرد و غبار حاصل از این ۲۳۰ هکتار منطقه ۱۹ و تهران را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: انتظار می‌رود شورای‌ عالی معماری و شهرسازی به سرعت طرح این بوستان را تهیه و مصوب کند تا مشکلات حل و فصل شود. در این دیدار که شورایاران منطقه هم حضور داشتند به مشکلات منطقه اشاره کردند در این بین به بوستان ۱۸۰ هکتاری که سالیان سال است به خاطر نیمه کار بودن پروژه باعث عدم امنیت را برای شهروندان منطقه فراهم کرده است.

وی با اشاره به آلودگی صوتی فراوان در اتوبان شهید تندگویان و مشکلاتی که برای ساکنان پیش آمده است، اظهار داشت: در صحن شورا از شهرداری خواهم خواست تا دیوار صوتی این ناحیه را اجرا کند.

حقانی همچنین از پلیس راهور درخواست کرد تا مشکلات ترافیکی حواشی بازار مبل را پوشش دهند چرا که اهالی این منطقه گرفتاری‌هایی در این محل دارند. همچنین شهرداری نیز باید بازار مبل را موظف به ایجاد پارکینگ برای مراجعانش کند.

مختاباد عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز در حاشیه دیدار با شورایاران منطقه با اشاره به شرایط حاد امنیت مردم در برخی مناطق حاشیه‌ای منطقه ۱۹ اظهار داشت: از رئیس پلیس تهران خواهم خواست تا تدبیر خاصی را درباره برخی نقاط حاشیه‌ای این منطقه لحاظ کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا