اجتماعی و فرهنگی

کتیبه قتلگاه حرم مطهر حسینی رونمایی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین کار ساخت کتیبه قتلگاه حرم مطهر حسینی که توسط ۳۰ تن از هنرمندان کارگاه آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات در اصفهان از یک سال و نیم گذشته آغاز شده بود به پایان رسید و در پایان هفته جاری رونمایی می‌شود.

در طراحی این کتیبه از ۱۴ گل محمدی و ۱۲ غنچه گل استفاده شده است که وجود دسته گلی در طرفین آن با مضمون نقش انگشتری سرور و سالار شهیدان و نیز شهادت حضرت علی اصغر(ع) از ویژگی‌های خاص این طراحی است.

سایر مضامین به کار رفته در این اثر القاب سید الشهدا(ع) مانند یا شهید مظلوم، یا ذبیح یا مقتول و فراز «السلامُ على الدماءِ السائلات »از زیارت ناحیه مقدسه است که در ابعاد ۴.۲۵ متر در ۸۰ سانتی‌متر قلم زنی و میناکاری شده است.

کتیبه قتلگاه حرم مطهر حسینی از جنس چوب ساج و قطعات مس با آبکاری طلا به وزن ۶۰۰ کیلوگرم شکل یافته که در آن تلفیقی از هنرهای قلم‌زنی، خطاطی، میناکاری، نجاری و طلاکاری اجرا شده است. این اثر بر بالای کتیبه کوچکی که در گذشته توسط همین مرکز ساخته شده بود بر فراز قتلگاه حرم مطهر امام حسین(ع) نصب خواهد شد.

مرکز آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان هم اکنون ساخت درب ایوان باب القبله حرم مطهر امامین جوادین(ع) را در دستور کار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن