اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

معاون شهردار تهران خبر داد: برکناری رئیس ایستگاه‌های مترو با مشاهده فعالیت دستفروش‌ها

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه خودروهایی که پلاک خودروی خود رامی‌پوشانند، توسط دوربین‌ها شناسایی می‌شوند، گفت: هر ایستگاهی در مترو، که در آن بساط دستفروش پهن شده باشد، رئیس آن ایستگاه را برکنار کرده و با وی برخورد خواهیم کرد.

به گزارش شوراآنلای، محسن پورسیدآقایی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره پارک حاشیه‌ای در شهر تهران،‌ اظهار کرد: پارک حاشیه‌ای در شهر تهران همیشه وجود داشته است ولی یک عده به عنوان پارکبان از مردم به صورت دستی با نرخ‌های غیرقانونی پول دریافت می‌کردند و معمولا بین مردم و پارکبان نیز مجادلاتی رخ می‌داد.

وی ادامه داد: آنچه در دستور کار شهرداری قرار دارد مکانیزه کردن پارک حاشیه‌ای است که از منطقه دو آغاز شده و کنترل‌ها به صورت مکانیزه است. در این راستا خودروهایی را به دوربین مجهز کرده‌ایم که همه خودروهای مربوطه را گشت‌زنی می‌کند و پلاک خودروها را به صورت اتوماتیک بررسی‌ می‌کند. در صورت توقف بیش از ۳۰ دقیقه طبق مصوبه تعیین شده عوارض را از حساب شهروندی افراد برداشت می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در پاسخ به پرسشی درباره قانونی بودن یا نبودن استفاده از کولر در تاکسی‌ها، تصریح کرد: تکلیف روشن است؛ نرخ کرایه‌ها با تسهیلات داخل خودرو تعیین می‌شود و تاکسیران‌ها نیز باید آن را رعایت کنند بنابراین اگر این اتفاق رخ ندهد، تخلف است. از نظر شهرداری و سازمان تاکسیرانی همه خودروها موظف به استفاده از امکانات خودرو برای راحتی مسافران هستند.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره دودزا بودن برخی خودروها از جمله اتوبوس‌های شرکت واحد، گفت: توقیف خودروهای دودزا وظیفه پلیس است و این کار را هم انجام می‌دهد. اگر خودرویی معاینه فنی نداشته باشد به ازای هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه در این شهر چند هزار دوربین وجود دارد و شهر را رصد می‌کنند، ادامه داد: برخی خودروها معاینه فنی اخذ کرده‌اند اما بعداً دچار نقص شده‌اند، که در این صورت پلیس آنها را توقیف می‌کند و یا شهروندان می‌توانند طی تماس با سامانه ۱۸۸۸ پلاک خودرو را اعلام کنند تا معاینه فنی خودروی دودزا باطل شود.

وی افزود: درباره اتوبوس‌های شرکت واحد نیز به شدت برخورد می‌کنیم علاوه بر اینکه اتوبوس را متوقف می‌کنیم، معاون فنی سامانه را هم توبیخ خواهیم کرد چراکه آنها موظف به کنترل این موارد هستند.

معاون شهردار تهران همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره مخدوش کردن پلاک برخی خودروها، اظهار داشت: با روش‌های مختلف، پلاک‌‌های پوشانده شده خودروها را، می‌خوانیم. سال گذشته بیش از ۳ هزار پلاک را شناسایی و به پلیس راهور معرفی کردیم. همه آنها جریمه و بخشی از آنها توقیف شدند.

وی ادامه داد: شهروندان باید بدانند که می‌توانیم پلاک آنها را توسط دوربین شناسایی کنیم ضمن اینکه پلیس نیز از این هفته طرح تشدید با پلاک‌های مخدوش را به اجرا گذاشته است و امیدواریم با این کار بیش از پیش جلوی اقدام این دسته از شهروندان گرفته شود.

پورسیدآقایی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره افرادی که در ایستگاه‌های مترو دستفروشی می‌کنند، اظهار کرد: با این رویه به شدت برخورد می‌کنیم و نمی‌گذاریم در ایستگاه‌ها بساط پهن کنند. بنده ابلاغ کرده‌ام که هر ایستگاهی که در آن بساط پهن شده باشد، رئیس آن ایستگاه را برکنار کرده و با وی برخورد خواهیم کرد. از این رو رؤسای ایستگاه‌ها موظف به گشت‌زنی در ایستگاه‌های خود شده‌اند و دستفروشان را از سطح ایستگاه به خارج از ایستگاه هدایت می‌کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن