شورای شهر

علیخانی:نجفی در جلسه خصوصی گفته بود در شهرداری نخواهد ماند/انتخاب سرپرست از بین معاونین و شهرداران مناطق

به گزارش شورا‌آنلاین،محمد علیخانی درباره استعفای نجفی از شهرداری تهران اظهارداشت: در جلسه خصوصی از نجفی شهردار تهران سئوال شد که آیا در صورت مخالفت اعضای شورا با استعفای شما در شهرداری می‌مانید، گفت نخواهم ماند. بنابراین بنده چون می‌دانستم که در صورت مخالفت اعضای شورا، شهردار همچنان در سمت خود نخواهد ماند رأی موافق دادم.

وی افزود: ما که نمی‌خواهیم نمایش بازی کنیم چون می‌دانستم نظر خودشان این است دلایل را قبول کردیم و رأی هم دادیم البته هر یک از اعضاء مختار هستند.

وی ادامه داد: بهتر است که شهر هیچوقت بلاتکلیف نباشد به هر حال نظر اکثریت اعضاء این بود و باید به نظر آنها احترام بگذاریم.

وی افزود: هرکسی مصلحت را از منظری نگاه می‌کند و بنده مصبحت را در این دیدم که سریعتر وضعیت شهر تعیین تکلیف شود و دیگران نیز مصلحت را در چیز دیگری دیدند. ما نمی‌توانیم به رأی همکاران خود ایراد بگیریم به خصوص اینکه اکثریت هم هستند و باید نظر اکثریت را پذیرفت.

وی افزود: اخیراً نیز نقل قولی شده بود که شهردار در سمت خود می‌ماند ولی مثل اینکه این موضوع نیز تکذیب شده است و شهردار همچنان در نظر خود باقی است.

وی افزود: به هر حال باید فرایندی طی شود و اگر مجدداً شهردار استعفا داد و رأی‌گیری تکرار شد قاعدتاً شهرداری نمی‌تواند یک روز هم بدون سرپرست و شهردار باشد. بالاخره در بازه زمانی کوتاهی نمی‌توانیم شهردار را انتخاب کنیم و بهتر است سرپرست انتخاب شود.

وی افزود: اگر قرار باشد سرپرستی برای شهرداری انتخاب شود از بین شهرداران مناطق و معاونین شهردار سرپرست انتخاب می‌شود.
منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن