اجتماعی و فرهنگی

مقدمات اجرای طرح ترافیک جدید فراهم نیست/باید دوربین‌های خروجی مثل دوربین‌های ورودی نصب و فعال شوند تا مردم به ناحق توسط دوربین جریمه نشوند

به گزارش شورا‌آنلاین، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت درخصوص آخرین وضعیت طرح ترافیک ۹۷ با توجه به ایرادات مطرح شده در فرمانداری تهران، اظهار داشت: پلیس از ابتدای کار اعلام کرد که باید کار مطالعاتی انجام شود و زیرساخت‌ها و مقدمات کار نیز فراهم شود تا بتوان طرح ترافیک جدید را اجرایی کرد.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: طرح ترافیک جدید بدون آماده‌سازی زیرساخت‌ها، مقدمات و بسترهای لازم به فرمانداری رفت و ایرادات مختلفی به این طرح گرفته شد.

وی گفت: ایرادات نشان از آن دارد که برای طرح ترافیک جدید کار کارشناسی انجام نشده و مقدمات لازم برای اجرای آن فراهم نیست.

این مقام ارشد انتظامی تهران بزرگ اظهار امیدواری کرد: دوستان در شهرداری بتوانند در فرصت باقیمانده بسترهای لازم برای اجرای این طرح را فراهم سازند.

سردار رحیمی در پاسخ به این سؤال که اگر شهرداری نتواند در مدت زمان پیش‌بینی شده ایرادات طرح را تصحیح کند، تکلیف طرح ترافیک ۹۷ چه می‌شود، اعلام کرد: اگر ایرادات برطرف نشد باید نشست و بر روی طرح ترافیکی که کلیات آن در شورای شهر تصویب شده فکر و تصمیم‌گیری کرد چرا که عملاً طرح ترافیک ۹۶ از رده خارج شده است و باید طرح جدید اجرا شود.

وی یکی از ایرادات این طرح را عدم وجود دوربین‌های خروجی در محدوده طرح ترافیک اعلام و اظهار داشت: باید دوربین‌های خروجی مثل دوربین‌های ورودی نصب و فعال شوند که این مسئله زمان می‌برد؛ همچنین باید تست‌های لازم از دوربین‌ها توسط پلیس انجام شود تا خدایی ناکرده مردم به ناحق توسط دوربین جریمه نشوند که این کار نیز زمان‌بر است.

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به دیگر پرسش فارس درباره پیشنهاد پلیس به شهرداری تهران خاطرنشان کرد: پیشنهادات ما همان مسائلی بوده که قبلا مطرح کرده‌ایم؛‌ به تازگی صحبتی با پلیس در این خصوص انجام نشده است.

لازم به ذکر است که در جلسه روز شنبه فرمانداری تهران به طرح ترافیک جدید ایراداتی وارد و قرار بر این شد در فرصت ۱۰ روزه شهرداری تهران بعد از رفع ایرادات دوباره طرح ترافیک جدید را ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن