مدیریت شهری

آغاز رقابت اپلیکیشن سازمان تاکسیرانی با اسنپ و تاکسی/ خدمات لوکس کابین با خودروهای مدل ۹۰ به بالا

به گزارش شورا‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان در حاشیه مراسم رونمایی از اپلیکیشن درخواست تاکسی کابین گفت: در سازمان تاکسیرانی به روی سرویس های اینترنتی تاکسی باز بوده و ما از شرکت های جدید استقبال می کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه هدف ما حمایت از اپلیکیشن های جدید است، ادامه داد: سازمان تاکسیرانی هیچگونه دخالتی در جزییات کسب و کار و مدل خلاقانه اپلیکیشن های درخواست تاکسی نخواهد داشت و سایر شرکت های متقاضی، با رعایت چارچوب ضوابطی که سازمان تاکسیرانی آماده کرده، می توانند مجوز رسمی برای اپلیکیشن خود دریافت کنند.

 

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تاکید کرد: تنها مسئله مهمی که از سوی این شرکتها باید رعایت شود مسایل حمل و نقلی از جمله داشتن حداقل هایی از لحاظ سطح آلایندگی و آثار زیست محیطی و ترافیکی، امنیت مسافران و تایید صلاحیت رانندگان تاکسی که در این ناوگان فعالیت میکنند، طبق ضوابط سازمان تاکسیرانی است.

 

قنادان اظهار کرد: با توجه به تعداد تاکسی ها، حجم ترددها و ظرفیتی که در شهر وجود دارد بنظر می رسد درحال حاضر ظرفیت حضور اپلیکیشن های درخواست تاکسی جدید مخصوصاً در زمینه ارائه سرویس های لوکس و باکیفیت و خدماتی مانند خدمات هم پیمایی، در بازار رقابتی وجود دارد.

 

وی در ادامه افزود: سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ورود تکنولوژی در حوزه حمل و نقل استقبال کرده و بر این باوریم باید همگام با تجربیات سایر نقاط دنیا در این حوزه گام برداریم. به همین منظور تیمی را تشکیل داده ایم تا آثار ورود تکنولوژی، نحوه برخورد و تعاملی که با سرویس های حمل و نقل در کشور های مختلف وجود دارد را بررسی و سیاست گذاری خود را در این حوزه با استفاده از تجربیاتی که وجود دارد دنبال کنیم.

 

وی افزود: به جهت اینکه اپلیکیشن های درخواست تاکسی برای اغلب فعالیت های خود از جمله ارائه خدمات لوکس و خاص و بستن قراردادهای سازمانی باید دارای مجوز از سازمان تاکسیرانی باشند به این ترتیب شرکت هایی همچون کابین و کارپینو به دلیل داشتن مجوز رسمی،در بازار رقابتی جلوتر قدم بر می دارد.

 

شهرام سخنور؛ مدیرعامل شرکت آوین نیز در مراسم رونمایی از اپلیکیشن درخواست تاکسی کابین اظهار کرد: آوین محصولی به نام کابین را معرفی کرده است و با مجوزی که اخذ و سازمان تاکسیرانی آن را تایید کرده است، فعالیت خود را آغاز کرد.

 

وی در ادامه افزود: کابین در مرحله اول تاکسی‌ها و سپس آژانس‌ها را تحت پوشش قرار خواهد داد، همچنین ۳ هزار تاکسیران را برای فعالیت در کابین آموزش دادیم.

 

سخنور گفت: ما آمادگی داریم که از تمام خودرو‌ها در کابین استفاده کنیم، البته قانونگذار ما تاکسیرانی است و اگر تاکسیرانی خودرویی را از مجموعه تاکسی حذف کند، عملا ما هم از مجموعه کابین، آن نوع تاکسی را حذف خواهیم کرد، البته سعی ما بر این است که از خودرو‌های مدل ۹۰ به بالا در اپ درخواست تاکسی کابین استفاده کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن