اجتماعی و فرهنگی

ورود نخستین گروه زائران پیاده اربعین به کربلا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در آستانه فرا رسیدن اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اولین گروه زائرانی که مسیر نجف – حیدریه – کربلا را برای پیاده روی انتخاب کرده اند، پس از طی ۸۰ کیلومتر مسافت در مدت ۳ روز و ۲ شب، شنبه وارد شهر مقدس کربلا شدند.

پیاده روی اربعین را باید بزرگ‌ترین اجتماع مذهبی و مسالمت آمیز جهان نامید چراکه در آن صحنه هایی را می‌بینید که هیچ کجای دنیا نخواهید دید؛ این راهپیمایی بزرگ یک رکورد شناخته می‌شود، رکوردی که در مدت ۱۰ روز حدود ۲۰ میلیون نفر با پای پیاده در کربلا حضور یافته و بارگاه مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را زیارت می کنند.

عزادارن حسینی هروله کنان خود را به حرم امام حسین (ع) و حرم حضرت ابوالفضل (ع) می‌رسانند و پس از زیارت از در دیگر خارج می‌شوند و جالب آن است که توقفی‌ در حرم ندارند ، به عشق سیدالشهدا (ع) چند روز پیاده می‌آیند برخی ۳ روز و حتی برخی یک ماه پیاده می‌آیند و با عرض سلامی از حضرتش وداع می‌کنند.

در پیاده روی اربعین با صحنه هایی مواجه می‌شویم که هیچ کجای دنیا چنین صحنه هایی را نمی‌بینیم؛ مادرانی که فرزندان خود را در جعبه پلاستیکی می‌گذارند و با یک طناب آن را می‌کشند و در سرما و گرما حدقل ۸۰ کیلومتر – مسیر نجف تا کربلا – را برای زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) پیاده طی می‌کنند.

این‌جا همه مسلمانان و حتی غیرمسلمانان رابطه قلبی و عاطفی با امام حسین (ع) دارند و بسیاری از آن‌ها خودشان را در ایام اربعین برای زیارت امام حسین (ع) به کربلا می‌رسانند و بعضی‌ها موکب هایی را برای توزیع نذری و پذیرایی از زائران برپا می‌کنند و یا در موکب‌های دیگر مشغول کمک رسانی می‌شوند.

براساس این گزارش، فاصله مسیر حله به کربلا ۴۰ کیلومتر، مسیر کاظمین به کربلا ۱۱۵ کیلومتر، مسیر بغداد به کربلا ۹۰ کیلومتر، مسیر بصره به کربلا ۵۲۰ کیلومتر، مسیر دیوانیه به کربلا ۱۹۷ کیلومتر و مسیر نعمانیه به کربلا ۱۵۶ کیلومتر است و زائران علاوه بر مسیر نجف به کربلا، از این مسیرها برای حرکت و پیاده روی به سمت کربلا استفاده می کنند.

 

 

     

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    بستن