اجتماعی و فرهنگی

تمهیدات آموزش و پرورش برای سه پایه شدن متوسطه دوم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس علی زرافشان درباره روند هدایت تحصیلی و تحقق سیاست‌های توزیع متوازن دانش آموزان در رشته‌های تحصیلی اظهار کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته استقبال از شاخه کار و دانش و فنی و حرفه‌ای بالا رفته است.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال تحصیلی ۹۳-۹۴ آخرین سالی است که دانش آموزان در نظام آموزشی گذشته تحصیل می‌کنند، سیاست خود را بر کیفیت بخشی مدارس فنی و حرفه‌ای متمرکز کرده‌ایم.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال آینده پایه اول متوسطه دوم را نداریم و ساختار به صورت ۶-۳-۳ درخواهد آمد عنوان کرد: بر این اساس سال آینده هدایت تحصیلی درون پایه‌ای در متوسطه دوم انجام نمی‌شود و دانش آموزان پایه نهم که به متوسطه اول منتقل شده باید برای هدایت تحصیلی اقدام کنند.

 

زرافشان اعلام کرد: اکنون در حال کار بر روی ساختار دوره دوم متوسطه هستیم و امیدواریم تا پایان سال ۹۳، ساختار و جدول مواد درسی را برای پایه‌های دهم، ‌یازدهم و دوازدهم مشخص کنیم. در آن زمان است که می‌توان گفت روند هدایت تحصیلی جدید چگونه خواهد بود و ترکیب دانش آموزان چگونه می‌شود.

 

وی ادامه داد: بر اساس جدول زمانبندی سال ۹۴ را به تولید محتوای آموزشی اختصاص می‌دهیم. اکنون کارهای کارشناسی انجام شده و باید در جلسات تصمیم گیری در سطح کلان وزارتی نهایی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن