اجتماعی و فرهنگی

تدوین آیین‌نامه بیمه اجباری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین منطقه کویر، انوشیروان محسنی‌بندپی صبح امروز در شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه احتماعی در کرمان اظهار کرد: استان کرمان در بخش بیمه سلامت همواره نوآور بوده و شاهد ابتکاراتی در این استان بوده‌ایم و ظرفیت این استان می‌تواند سازمان بیمه سلامت را در رسیدن به اهداف کمک کند.

 

وی افزود: می‌خواهیم زمینه ماندگاری روستائیان را در روستاها فراهم کنیم و طرح بیمه روستائیان و عشایر برای این است که این عزیزان را در بیمه اجتماعی مورد حمایت قرار دهد. بیمه درمان در پزشک خانواده و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر آغاز شده بود.

 

 

در بحث بیمه روستائیان نتوانسته‌ایم خوب عمل کنیم

 

محسنی بندپی تصریح کرد: در بحث بیمه روستائیان نتوانسته‌ایم خوب عمل کنیم و جای کار در این بخش وجود دارد.

 

وی بیان کرد: در این شورا توان بالقوه‌ای وجود دارد که می‌توان این بحث‌ها را توسعه داده و ضعف‌ها را رفع کنیم. یکی از مهم‌ترین ضعف‌های وزارت تعاون، کمی دستمزد و مزایای کارکنان است.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: سلامت به عنوان حقوق اولیه و اساسی انسان‌ها و مطالبه به حق آحاد جامعه همیشه مطرح بوده و امروز یکی از شاخصه‌های ارزیابی موفقیت دولت‌ها در رفاه و به ویژه بحث تامین اجتماعی است.

 

 

سالها درمان و سلامت ما در حاشیه بود

 

وی افزود: سالها درمان و سلامت ما در حاشیه بوده و منابع مالی پایدار برای سلامت می‌تواند به عنوان یک دغدغه قابل طرح باشد و باید برای ادامه طرح تحول سلامت کشور، تلاش کنیم.

 

محسنی بندپی تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت در طرح بیمه رایگان سلامت از اول اردیبهشت ماه امسال ثبت نام را آغاز کرده و تا امروز ۷هفت میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام شده و از این تعداد پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دفترچه دریافت کرده‌اند.

 

وی بیان کرد: سازمان بهداشت جهانی این کار ایران را به عنوان تجربه موفق اعلام کرد که در کشور اردن اجرا شود.

 

 

بیمه شدن کودکان خیابانی

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: هدف ما این است که هیچ فرد بدون دفترچه بیمه‌ای در ایران وجود نداشته باشد و ما حتی کودکان خیابانی را از طریق سازمان‌های مردم نهادی که با بهزیستی همکاری داشتند، تحت پوشش قرار داده و دفترچه دریافت کرده‌اند.

 

وی افزود: باید به علوم پایه و خدمات مشاوره‌ای بپردازیم که می‌توانند بسیاری از هزینه‌های اضافه سازمانهای بیمه‌گر را کاهش دهند.

 

محسنی بندپی بیان کرد: در استان کردستان یک میلیون نفر بیمه شده داشتیم که از این تعداد ۸۵۰ هزار نفر بیمه شده قبلی و ۱۵۰ هزار نفر بیمه شده جدید بود.

 

وی ادامه داد: در مرداد ماه امسال در بیمارستانهای این استان از ۹۰۰۰ پرونده، ۳۰۰۰ مورد مربوط به بیمه شدگان جدید بوده است و امکان برای افراد فاقد کار و بیمه به منظور دستیابی به خدمات درمانی فراهم شده است.

 

 

تجمیع منابع و سیاست گذاری نظام بیمه کشور در یک سازمان

 

محسنی بندپی اظهار کرد: طرحی را کلید زده‌ایم که تجمیع منابع و سیاست گذاری نظام بیمه کشور را در یک سازمان نهادینه کنیم و منابعی که دولت در اختیار نظام بیمه‌ای قرار می‌دهد، در یک جا تجمیع و برای ۷۷ میلیون نفر جمعیت بسته خدمت بیمه‌ای به صورت عادلانه بهره مند شوند.

 

وی گفت: آیین نامه بیمه اجباری را تدوین کرده‌ایم و باید همه دفترچه دریافت کرده و هدف دیگر این است که جامعیت پوشش ما خدماتی به صورت یکسان برای ۷۷ میلیون جمعیت باشد.

 

 

تعرفه گذاری ارزش نسبی خدمات پزشکی در کشور

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: تعرفه‌گذاری ارزش نسبی خدمات پزشکی در کشور نیز کار جدیدی دیگری است که برای استفاده بهتر از فضای فیزیکی و امکانات بهداشتی کشور است.

 

وی افزود: اینکه می‌گوییم، باید اطلاعات بیمه شدگان کشور در یک سامانه قرار بگیرد، از هم پوشانی بیمه‌ها جلوگیری می کند.

 

 

دولت هیچ کوتاهی در تامین منابع سلامت نخواهد کرد

 

وی افزود: وزارت تعاون مکلف شده افرادی که باید از یارانه و سبد غذایی و بیمه سلامت مجانی برخوردار شوند، شناسایی و در کنار آن به ارتقای بسته خدمت بیمه ای توجه داشته باشیم.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: دولت قول داده در تامین منابع سلامت هیچ کوتاهی نداشته باشد و تلاش می کند با الحاق مواردی به مقررات مالی کشور، نظام سلامت از منابع مالی پایدار و دائم برخوردار باشد.

 

وی گفت: در آستانه برنامه ششم قرار داریم و باید شورا با نمایندگان مجلس جلساتی برگزار و بتوانیم احکام کلی و مفیدی در رفاه، تعاون، بیمه و غیره داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا