اجتماعی و فرهنگی

جوانان باید در چارچوب قانون از کنسرت‌ها استفاده کنند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عبدالرضارحمانی فضلی امروز در همایش مشاوران امور روحانیون استانداری‌های سراسر کشور در پاسخ به سوال مشاور امور روحانیون استانداری خراسان رضوی در خصوص برگزاری کنسرت‌ها گفت: کشور با نظر رهبری و ولی فقیه و با برخورداری از قوانین و احکام حقوقی ، قضائی و شرعی اداره می‌شود و ایشان فضای جامعه را می‌بینند، هم تذکر می دهند و هم ارشاد می‌کنند. با اینجال تعدادی از افراد جامعه بویژه جوانان به موسیقی و کنسرت علاقه دارند و در چارچوب قانون و مقررات باید استفاده کنند و اگر ارزش‌های دینی ، اخلاقی و عرف جامعه رعایت نشد آنگاه برخورد شود.


 وزیر کشور همچنین اظهار کرد: اگر مواردی مثل مخالفت با برگزاری کنسرت‌ها وارد فضای سیاسی شود، منجر به سوء استفاده سیاسی می‌شود و با پیدا شدن موافق و مخالف مشکل ایجاد خواهد شد. ما در این حوزه نگرانی و مشکل نداریم چون کارها دارد خوب پیش می‌رود .

وی در ادامه خطاب به روحانیون حاضر در این جلسه گفت: با توجه به جایگاه روحانیت، مردم به شما اعتماد دارند و دستور شما را از باب تکلیف اجرا می‌کنند. شما در محل فعالیت خود علاوه بر جایگاه اداری، جایگاه معنوی دارید و باید تلاش کنید از جایگاه معنوی خود و با اعتماد، دلسوزی و نگاه تعاملی مشکلات را حل کنید.


وی با تأکید بر این نکته که کار فرهنگی زمانبر است اظهار کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر مقابله با آسیب اجتماعی و تشکیل جلسات اعضای شورای اجتماعی کشور در محضر معظم له باید مردم برای مقابله با اینگونه آسیب‌ها به صحنه بیایند و سیاست اجتماعی‌کردن مبارزه با آسیب‌ها دنبال شود.


وزیر کشور همچنین با ترسیم شرایط سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور به موضوع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه پرداخت و گفت: از آذرماه امسال رسماً انتخابات را شروع خواهیم کرد و با آغاز فعالیت دانشگاه‌ها در مهر ماه امسال فضای کشور از نیمه دوم امسال عملاً انتخاباتی خواهد شد. انتخابات مانور قدرت ملی و نمایش مردم سالاری دینی از طریق انتقال قدرت است و همه باید بر این موضوع متمرکز شویم که انتخابات قانونی، سالم و امن برگزار شود.


وی در ادامه با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کشور از ثبات لازم برخوردار است افزود: درحوزه اقتصادی تأکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور روی اجرای اقتصاد مقاومتی است و برای پیشبرد آن لازم است همه پای کار بیایند بویژه آنکه در موضوعاتی مثل نرخ ارز و کالاهای مصرفی مردم نوسانی در کشور مشاهده نمی شود و تورم کنترل شده است .


رحمانی فضلی افزود: در سیاست داخلی کشور شاهد انسجام ، وحدت و نشاط سیاسی هستیم و احزاب با در اختیار داشتن ابزار لازم در فضای سیاسی جامعه حضوری فعال دارند. در حوزه سیاست داخلی اختلاف نظر و جود دارد اما دعوا و کشمکش نیست چون همه ما به ولایت فقیه، قانون، منافع ملی و امنیت اعتقاد داریم و پیشبرد امور را در وحدت می‌بینیم چون نگاهمان توحیدی است .


 رحمانی فضلی نگاه حاکمیت به اهل سنت را بسیار مثبت توصیف کرد و افزود: هم نگاه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و هم قوانین موضوعی کشور نشان داده است که هموطنان اهل سنت ما برادران و خواهران دینی ما هستند و در طول تاریخ نشان دادند که مرزدارانی شایسته‌اند. با اینحال باید تلاش شود با رسیدگی به مناطق مرزی و برخورداری این مناطق از امکانات کشور بیش از پیش به امنیت و پیشرفت حوزه های مرزی کمک کنیم .


وزیر کشور با بیان دستاوردهای برجام در کشور گفت: موضوع برجام موضوع مهمی است و چندین سال ما را در سطوح بین المللی درگیر چالش کرد که آثار آن در سطوح بین‌المللی و داخلی مشهود بود. با این حال با حمایت و هدایت مقام معظم رهبری به سرانجام رسید هرچند نمی‌توانیم همه چیز را قابل قبول و قطعی بدانیم اما برجام آثار روشن و شفافی دارد که قابل کتمان نیست و نقاط ابهامی دارد که باید به کمک هم رفع کنیم.


 رحمانی فضلی افزود: برجام یک شری را از خانه دور کرد، تبلیغات ایران‌هراسی را متوقف کرد و ظرفیت فروش نفت از یک میلیون بشکه به دو و سه دهم میلیون بشکه افزایش یافت البته دولت در داخل کشور همه چیز را در برجام خلاصه نکرد بلکه به همان نسبت اقتصاد مقاومتی را پیش می بریم و شاید الان انرژی دولت معطوف به اقتصاد مقاومتی است تا برجام .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا