شورای شهرصفحه اصلی

انتقادات شورای شهر درباره مازوت‌سوزی در تهران

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هفته گذشته گفته قول نمی‌دهد در فصل زمستان مازوت‌سازی انجام نشود، اظهار کرد: سوال من این است که وظیفه رییس سازمان محیط زیست در این رابطه چیست؟

به گزارش شوراآنلاین، سوده نجفی در یکصد و نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هفته گذشته موضوعی را مطرح کرد مبنی بر اینکه قول نمی دهد در فصل زمستان مازوت سازی انجام نشود، اظهار کرد: این موضوع به نوعی شفاف سازی است اما سوال من این است که وظیفه رییس سازمان حفاظت محیط زیست چیست؟ اجرای قانون هوای پاک چه می شود؟ این اظهارات شانه خالی کردن از اجرای قانون و عدم انجام مسئولیت های اصلی سازمان است.

وی افزود: وقتی کسی که مسئولیت اصلی در زمینه آلودگی هوا دارد، چنین اظهاراتی را مطرح می کند، چه انتظاری از دیگر مسئولان باقی می ماند؟ شهروندان بدانند که یکی از دلایل آلودگی هوای شهر تهران در ۶ ماه دوم سال مازوت سوزی و موارد اینگونه است اما متاسفانه به دلیل عملکرد بد شهرداری تهران به ویژه مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی در تبیین این موضوع اولین نهادی که در این روزهای آلودگی هوا مورد انتقاد است مدیریت شهری است و شهروندان خواستار حل این موضوع از سوی مدیریت شهری هستند.

نجفی در ادامه از شهرداری تهران برای بازگشت اضافه برداشت حقوق کارکنان به حساب آنها، تقدیر کرد و خواستار ترمیم حقوق کارکنان شهرداری و پیگیری جدی این موضوع شد.

مهدی چمران  رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: امیدواریم بتوانند قول عدم مازوت سوزی را بدهند و این مازوت در تهران سوزانده نشود؛ گازوئیل استاندارد دنیا ۵۰ ppm است اما گازوئیلی که کامیون ها از آن استفاده می کنند، خود مشکل ساز است و میزان آلایندگی آن به پنج هزار PPM رسیده و مشخص است که این موضوع آلودگی هوا را تشدید می کند. اگر گازوئیل ۵۰۰ ppm به شرکت واحد تحویل می دهند که هیچ اما اگر تحویل نمی دهند، چرا استاندارد آن را به شرکت واحد نمی دهند؟

مهدی چمران با بیان اینکه مازوت سوزی در نیروگاه ها تکذیب شده است، تصریح کرد: قرار بود موتورخانه ها بازسازی شوند و از استانداردها برخوردار باشند، اما این اقدام صورت نمی گیرد و یا برای بنزین اقدامات کافی صورت نگرفته است.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا نیز گفت: مازوت سوزی در نیروگاه های تهران نیز انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا