اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

واکنش معاون اسبق شهرداری تهران به حواشی پیرامون نامگذاری معابر شهری: نام شهدا را دستمایه اهداف سیاسی قرار ندهیم

معاون اسبق شهردار تهران در واکنش به حاشیه‌های اخیر حول محور نام‌گذاری تابلوهای شهری با تاکید بر این‌که شهدا والاترین مقام انقلابی این کشور هستند، گفت: نام شهدا را دستمایه اهداف سیاسی و جناحی قرار ندهیم.

به گزارش شوراآنلاین، سیدجعفر تشکری هاشمی درباره حاشیه‌هایی که اخیرا حول موضوع نام‌گذاری تعدادی از تابلوهای شهری پیش آمده است، گفت: تهران در سال‌های دفاع مقدس بیش از ۳۳هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده و بیش از ۵۱درصد خیابان‌ها و کوچه‌های پایتخت به نام شهدای عزیز مزین و متبرک شده است. امروز نیز آرامش، امنیت و اقتدارمان نتیجه فداکاری شهدا بوده و پیشرفت کشورمان مدیون خون شهدا است.

وی ادامه داد: جایگاه شهدا قابل بیان و تفسیر نیست. کمااین‌که حضرت امیرالمؤمنین(ع) نیز با آن همه مجاهدت و تقرب به درگاه پروردگار، هیچ‌گاه خود را رستگار نمی‌خواندند اما زمانی که به فیض شهادت نایل آمدند، گفتند «رستگار شدم»؛ این نشانه‌ای از عظمت شهادت است.

معاون اسبق شهرداری تهران تاکید کرد: شهید، ارزش انقلابی این مرز و بوم است و معتقدم شهیدان با فرهنگ نام‌گذاری در ایران عجین شده‌اند. بدون شک حذف واژه شهید از تابلوهای شهری، گرچه باید بیشتر مورد توجه شهرداران مناطق قرار گیرد، اما مسلما نمی‌تواند خدای ناکرده نشانی از بی توجهی به بزرگ‌مردان و بزرگ زنان این سرزمین باشد که نامشان با سربلندی ایران گره خورده است؛ چنان‌چه دیدیم شهردار تهران دستور رسیدگی و اصلاح مشکلات احتمالی در تابلوهای شهری را صادر کرده است.

وی افزود: ممکن است در سنوات گذشته هم موارد اینچنینی اتفاق افتاده باشد که مطمئنا سهوا بوده و هرگز هیچ کس در شهرداری عمدا بی توجهی به ساحت شهدا انجام نمی‌دهد.

تشکری هاشمی اظهار داشت: ما از شهدا درس معرفت می‌گیریم؛ خون شهداست که نظام اسلامی را در سراسر دنیا مطرح کرده و مایه اقتدار کشورمان دربرابر دشمنان است.

سید جعفر تشکری هاشمی معاون اسبق شهرداری تهران خاطرنشان کرد: نگذاریم خون شهدا دستمایه اهداف سیاسی و جناحی برخی قرار گیرد و اگر هم کسی به دنبال حاشیه‌سازی است، نباید اجازه دهیم از نام متبرک شهدا سوءاستفاده کند؛ از این رو لازم است که با دقت نظر بیشتر شهرداران در سطح مناطق، از این دست اتفاقات و حاشیه‌سازی‌ها جلوگیری شود.

منبع:شهرنوشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا