شورای شهر

خلیل‌آبادی: شورای شهر تهران از شورای شهر ری جدا شود

رئیس شورای اسلامی شهرستان تهران با اشاره به پیگیری‌های به عمل آمده برای رسیدن خط ۶ مترو به درِ شرقی حرم عبدالعظیم(ع)، گفت: از مسؤولان درخواست داریم شورای شهر تهران را از شورای شهر ری جدا سازند.

به گزارش شوراآنلاین، حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران و رئیس شورای اسلامی شهرستان ری در نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهرری، اظهار داشت: شوراها یکی از ارکان برآمده از متن جامعه هستند که با رسانه‌ها همنشینی تنگاتنگی دارند؛ همچنین خبرنگاران گوش و چشم شورا و مردم هستند و نواقص شوراها را یادآوری می‌کنند.

وی افزود: شوراها و رسانه‌ها در راستای توسعه کشور و مردمسالاری‌ هستند و امروزه رسانه و خبر مورد توجه همگان اعم از دولتمردان، سیاستمداران و مردم هستند و رسانه‌ها در دنیا افکار عمومی را سازماندهی می‌کنند.

این عضو شورای شهر تهران در مورد متروی شهرری با اشاره به اینکه مترو برای شهرری عبوری و نه هدفی در نظر گرفته شده است، گفت: در حال پیگیری هستیم که خط ۶ به درِ شرقی حرم عبدالعظیم (ع) برسد.

خلیل آبادی در مورد اینکه جداسازی شورای شهر تهران و ری به کجا رسیده است؟ گفت: هیچ جای ایران شهری با شهر دیگر ادغام نشده تا شورای شهری واحدی داشته باشد ولی در تهران این مسأله به وقوع پیوسته و شورای شهر تهران، ری و تجریش وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ شهری در تداخل با حریم شهر دیگر نباید باشد، گفت: تا سال ۹۲ ادغام دو شهر تهران و ری غیر قانونی بوده و پس از آن متأسفانه این مسأله را قانونی کرده‌اند که جای تعجب دارد که چرا شورای نگهبان تبصره مربوط را تأیید و تصویب کرده است.

خلیل آبادی ادامه داد: بدنه شهرری شورا دارد ولی سر شهرری در دامن تهران افتاده و این جدایی تبعات و اثرات منفی به همراه داشته است؛ شهرری حریم و تقسیمات کشوری جداگانه دارد ولی مدیریت شهری آن به تهران متصل شده و باید این مسأله برطرف شود.

این عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: اکنون از مسؤولان نظام درخواست داریم که این تبصره غیرعادلانه را حذف کنند و شورای شهر تهران را از شورای شهر ری جدا سازند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن