مدیریت شهری

استفاده ۴ هزار مسافر از خط ۶ مترو با گذشت یک روز از بهره‌برداری

شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی معاونت ترافیک شهرداری تهران با اشاره به استفاده چهار هزار مسافر از خط ۶ مترو با گذشت یک روز از بهره‌برداری اعلام کرد: تست دود موفق در خط شش و تایید عملکرد صحیح هواکش میان‌تونلی انجام گرفت.

به گزارش شوراآنلاین، علی پیرحسین‌لو، در جلسه شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به سیاست‌های معاونت ترافیک در سال ۹۸ اظهارداشت: حفظ دستاورد کنترل آلودگی هوا، توسعه حمل‌ونقل عمومی، توسعه دوچرخه‌سواری، توسعه پارک حاشیه‌ای و تکمیل طرح‌‌های ترافیکی تهران ازجمله محورهای برنامه‌ریزی مدیریت ترافیک پایتخت در سال جدید است.

رئیس شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی معاونت ترافیک شهرداری تهران به دستاورد نظارت و کنترل مستمر بر منشا تولید آلودگی به‌واسطه نظارت بر معاینه فنی خودروها و کاهش روزهای آلوده‌ی هوای تهران اشاره کرد و گفت: تجربه‌ی خوشایند سال ۹۷ و کاهش تعداد روزهای آلوده نشان داد که کنترل آلودگی هوا ممکن است و ما با کار جدی و نظارت و تمرکز بر منابع آلاینده، می‌توانیم آلودگی هوا را در شهر تهران کاهش دهیم.

وی افزود: به همین منظور ادامه این سیاست‌ها و دفاع از دستاوردهای کاهش آلودگی هوا و توسعه بازرسی‌ها نیز به‌عنوان یکی از محورهای برنامه مدیریت ترافیک پایتخت در شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، بنا بر آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از ابتدای سال تاکنون (طی ۲ روز گذشته) کلان‌شهر تهران ۱۷ روز هوای پاک و ۳ روز هوای سالم را تجربه کرده است که همانند سال ۹۷ در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

در ادامه این جلسه به حواشی مطرح‌شده اخیر مبنی بر ناایمن بودن خط ۶ مترو و عدم نصب هواکش‌های لازم در این خط اشاره و مطرح شد که طی سه دهه سابقه‌ی ساخت مترو در کلان‌شهر تهران از دوره مدیریت مهندس محسن هاشمی تا امروز، هیچ‌یک از خطوط مورد بهره‌برداری با تمامی تجهیزات افتتاح نشده است، بلکه تجهیزات و امکانات همیشه در حد استاندارد تامین شده و سپس به نسبت ظرفیت و نیازی که ایجادشده، توسعه‌یافته است.

خط ۶ مترو روز یکشنبه هجدهم فروردین‌ماه با ۳ ایستگاه به بهره‌‌برداری رسیده است که در طراحی بر اساس اصول فنی و مهندسی، نهایتا نیازمند ۷ هواکش در داخل تونل است. این خط هم‌اکنون با سرفاصله تقریبی ۲۵ دقیقه راه‌اندازی شده که در آینده نزدیک به ۱۵ دقیقه کاهش خواهد یافت. نیاز به نصب هواکش نیز طبق ضوابط فنی وابسته به سناریوی بهره‌برداری است که به گفته کارشناسان با سرفاصله فعلی و طول مسیر افتتاح‌شده، استاندارد آن به‌طور کامل رعایت شده است. چنان‌که شرکت مشاور این پروژه نیز به‌طور کتبی این موضوع را تایید کرده است.

درعین‌حال بر اساس گزارش شرکت مترو در این جلسه، شب گذشته مجددا تست دود در این خط و در محدوده ایستگاه‌های بهره‌برداری شده انجام‌گرفته و تایید شده که تخلیه دود بدون هیچ مشکلی صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش شرکت بهره‌برداری مترو، از زمان آغاز مسافرگیری خط ۶ مترو (ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روز یکشنبه) تا پایان روز دوشنبه بیش از ۴ هزار نفر در این خط که تنها ۳ ایستگاه آن افتتاح‌شده، سفرکرده‌اند که نشان‌دهنده استقبال گسترده و نیاز شهروندان محدوده جنوب شرقی تهران به دسترسی به شبکه متروی درون‌شهری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا