شورای شهر

نباید بیش از ۴۰ هزار نیرو در شهرداری تهران داشته باشیم/ سالانه ۶ درصد تعدیل نیرو خواهیم داشت

رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کلان‌شهرهای دنیا با حداکثر ۴۰ هزار نیروی شهرداری مدیریت می‌شوند، گفت: اگر فعالیت‌های شهرداری تهران به حد کافی برون‌سپاری شده باشد، باید تعداد پرسنل شهرداری تهران تا ۴۰ هزار نیرو کاهش یابد.

اعتمادآنلاین| محسن هاشمی رفسنجانی با اشاره به لزوم کوچک‌سازی شهرداری تهران اظهار کرد: براساس برنامه سوم که هنوز تصویب نشده، مقرر است سالانه ۶ درصد از پرسنل شهرداری تهران تعدیل شوند. این رقم قبلا ۴ درصد بود و باید چارت تشکیلاتی شهرداری تهران کاملا بررسی شود و ساختار آن دوباره دیده شود تا معلوم شود شهرداری تهران به چه تعداد پرسنل نیاز دارد.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در دنیا شهرهایی در حد تهران معمولا با ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر مدیریت می‌شوند، گفت: بسیاری از فعالیت‌ها در کلان‌شهرهای دنیا برون‌سپاری می‌شوند. اگر این اتفاق در شهرداری هم رخ داده باشد، شهرداری تهران باید حداکثر ۴۰ هزار پرسنل داشته باشد اما اگر بعضی فعالیت‌ها هنوز برون‌سپاری نشده باشد، باید بررسی کنیم چه تعدادی از پرسنل تعدیل شوند.

هاشمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرداری تهران دارای ۶۷ هزار نیرو است. به علاوه ۵۰ هزار نیروی پیمانکاری نیز با شهرداری تهران همکاری می‌کنند که شهر را نظافت می‌کنند و انتظامات و فعالیت‌های مرتبط با خودرو را انجام می‌دهند و بنابراین مجموعا ۱۲۰ هزار نفر برای شهرداری کار می کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. آقای هاشمی ای کاش همه چیز دنیا رابا ایران مقایسه می کردی از جمله درصد بیکاری آسیب لجتماعی. امنیت اجتماعی خانواده ها بیمه های بیکاری آقای رییس شورای شهر یکی از وظایف شورا مبارزه بافقر وآسیب اجتماعی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن