شورای شهر

دولتمردان باید از نخبگان در راستای تولید علم و تبدیل به فناوری حمایت کنند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مرتضی طلایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید علم گفت: یکی از فرمایشات رهبر این بود که از نشانه‌های رشد و توسعه یافتگی و قطع وابستگی به بیگانگان و رسیدن به استقلال ،تولید علم و فناوری است. در این راستا به هر میزان به تولید علم توجه و بتوانیم علم را به فناوری تبدیل کنیم تا فرایندی ایجاد شود که در زندگی و آینده ما تاثیر گذار باشد می‌توان گفت موفق عمل کردیم.

وی افزود: بنابراین اصلی ترین وظیفه دولتمردان ما حمایت از این امر است چرا که ما هر چه قدر در تولید علم و فناوری سرمایه گزاری کنیم هزینه به شمار نمی‌آید.

طلایی ادامه داد: اگر به این اصل اعتقاد داشته باشیم که استفاده از فناوری‌ها و تولیدات علمی دانشجویان در دانشگاه‌ها می‌تواند نیاز های ما را برآورده سازد می‌توانیم در راستای دستیابی به درآمد های پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: مدیریت شهری به عنوان دولت محلی بستر مناسبی برای به کار گیری فناوری‌های نوین و ابتکارات نخبگان است و در این راستا باید ساز و کاری در مدیریت شهری به وجود آید تا زمینه استفاده از این مهم فراهم شود.

طلایی خاطر نشان کرد: زمانی که بتوانیم امکان ارائه خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها را به وجود آوریم، توانسته‌ایم در راه رسیدن به استقلال گام برداریم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم شرایطی را فراهم آوریم که نخبگان بتوانند در حوزه مدیریت شهری محصولاتشان را ارائه دهند و همچنین مدیریت شهری نیز بتواند به نخبگان جامعه نیاز هایش را بگوید و بر اساس این نیازها نخبگان نوآوری‌های خود را ارائه دهند ،حمایت از تولید داخل شکل گرفته است. به بیان دیگر یک رابطه دوسویه بین مدیریت شهری و نخبگان نیاز است تا حمایت از نوآوری‌ها خلاقانه و فناوری‌های تولید داخل شکل بگیرد.

طلایی گفت: امروز مشکلی اصلی که در کشور وجود دارد این است که زمینه به کار گیری اختراعات و ابتکارات وجود ندارد و ما در شورای شهر باید به دنبال ساز و کاری باشیم که زمینه حمایت و استفاده از فناوری در مدیریت شهری به عنوان مدلی موفق در کشور به وجود آید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن