ورزشی

ورودی و خرجی های احتمالی استقلال در نیم فصل

به گزارش شورا‌آنلاین، با آغاز فصل نقل و انتقالات، بررسی دقیق وضعیت استقلال در خطوط سه گانه خالی از لطف نیست.

دروازه:

سید مهدی رحمتی بعد از جدایی منصوریان هنوز فرصت بازی برای استقلال را پیدا نکرده و به طور کلی شرایط خوبی ندارد. هرچند که از مدت‌ها پیش از تیم سایپا به عنوان مقصد بعدی او یاد می‌شود ولی به نظر می‌رسد که کاپیتان استقلال تمایلی ندارد که در سال‌های پایانی فوتبالش از استقلال جدا شود. او از طرفی رابطه خوبی با شفر دارد و برخی از اخبار حکایت از این دارد که شفر در جام‌حذفی به او میدان می‌دهد و حتی او به دلیل تجربه‌اش شانس بازی در لیگ قهرمانان آسیا را هم دارد.

به این ترتیب احتمال تغییر در دروازه استقلال نزدیک به صفر است.

خط دفاعی:

شفر مشخصا به پادوانی اعتقاد ندارد و معتقد است که او کند است و تیم را عقب نگه می‌دارد. از طرفی با بازگشت منتظری، این مدافع ملی‌پوش عملا نیمکت نشین شده و تماشاگر عملکرد موفق حسینی و چشمی است و لزومی ندارد استقلال بیش از این مدافع نگه دارد.

به این ترتیب می‌توان پادوانی را از گزینه‌های اصلی تغییر در خط دفاع دانست چرا که رقم قرارداد او هم برای آبی‌ها به صرفه نیست. از فولاد به عنوان یکی از تیم‌های خواهان پادوانی نام برده می‌شود. البته شاید احتمال مصدومیت و غیبت مدافعان فعلی آبی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا باعث شود شفر مانع از خروج پادوانی شود و او را حفظ کند.

در این پست مانند پست دروازه‌بانی، استقلال احتمالاً خریدی نخواهد داشت.

خط میانی:

استقلال چندین هافبک میانی دارد که احتمالا هیچ‌کدام از این تیم جدا نمی‌شود ولی در سمت چپ، جدایی یعقوب کریمی تقریبا قطعی است چرا که شفر به زکی‌پور و نورافکن چشم دوخته و سهرابیان هم برای نیمکت نشینی کافی است.

اما این‌جا وضعیت مجتبی جباری در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. او قرار است با شفر جلسه‌ای داشته باشد ولی اختلافات عمیق او با افتخاری و صحبت‌های این بازیکن علیه مدیرعامل استقلال باعث می‌شود چندان این جلسه را جدی ندانیم. از سیاه جامگان و گسترش فولاد به عنوان تیم‌های خواهان جباری نام برده می‌شود ولی به نظر بعید است که هافبک قدیمی استقلال بعد از این تیم راهی تیم دیگری شود و به همین دلیل بحث خداحافظی او از فوتبال احتمال قوی‌تری دارد.

در این پست، استقلال بهنام برزای را جذب می‌کند.

خط حمله:

حسن بیت‌سعید گزینه اصلی جدایی از استقلال است و گفته می شود تیم فولاد خواهان او است. او در تمرینات آخر استقلال به دلیل مصدومیت غایب بود.

اما گزینه جدید خروجی استقلال سجاد شهباززاده است که قلعه‌نویی به صورت تلویحی برای جذب او ابراز تمایل کرده ولی نکته قابل ذکر آن‌جا است که استقلال تمایلی ندارد این بازیکن را به راحتی از دست بدهد و صحبت از تبادل این بازیکن با مرتضی تبریزی مطرح است.

از طرفی استقلال به دنبال جذب مهاجم جامائیکایی است که شفر با او پیشتر کار کرده و به جز او، محسن کریمی هم قرار است به لیست آبی‌های پایتخت اضافه شود تا استقلال با این تغییرات وارد نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا