ورزشی

شفر: ایران بهشت فوتبالی نبود

به گزارش شورا‌آنلاین، وینفرد شفر ظهر دوشنبه در نشست خبری پیش از مصاف تیمش مقابل نفت تهران گفت: می‌دانم که این‌جا بهشت فوتبالی نبود وقتی آمدم و گاهی می‌بینم که روزانه مشکلاتی برای ما ایجاد می‌شود. با همه مسائل کنار می‌آییم و قدم به قدم پیش می‌رویم. با اعتماد به نفس جلو می‌رویم و مشکلات را بر طرف می‌کنیم. این اولین‌بار نیست که به یک تیم می‌روم که شرایط خوبی ندارد. ولی بعدا خود را بالا کشیدیم. باید کارهای بیش‌تری کنیم و مشکلات را بر طرف کنیم.

او افزود: بعد از داربی بازیکنان خیلی ناراحت بودند ولی به آن‌ها گفتم که ناراحت نباشید. ما باید بیش‌تر تلاش کنیم چون در سطحی نبودیم که پیروز شویم. پس باید بیش‌تر تمرین کنیم تا بهتر شویم. من با خیلی از بازیکنان مثل باقری و بیت سعید صحبت کردم. به آن‌ها گفتم اگر مشکلی دارید بگویید آن مسائل چیست. ما دیروز با باقری صحبت کردیم. او یکی از بهترین‌ هافبک‌های دفاعی است. از او پرسیدم چرا عملکردت در تمرین با زمین بازی فرق دارد و او گفت مشکل اعتماد به نفس دارم. اعتماد به نفسم را از دست داده‌ام. حالا باید با او صحبت کنیم تا این اعتماد به نفس برگردد. یک ملاقات با مدیرعامل استقلال داشتم و کارهایی که باید انجام شود را به او گفتم که چه چیزهایی می‌خواهیم تا موفق شویم. حدود ۴ ساعت جلسه با مدیرعامل استقلال داشتم. خیلی راحت باهم صحبت کردیم تا بتوانیم آینده خوبی داشته باشیم

شفر ادامه داد: (در باشگاه) روی صندلی که نشسته بودم، دیدم چقدر جام قهرمانی آن‌جا هست. ما می‌خواهیم به آن مرحله برگردیم. ما خیلی سخت کار می‌کنیم تا آینده خوبی برای استقلال بسازیم. در دو سه روز گذشته بارها بازی نفت را دیدم. تیمی محکم، قدرتمند و خشن هستند. ما باید به آمادگی  100 درصدی خود بر گردیم. همان عملکرد نیمه دوم مقابل پرسپولیس. می‌دانیم حریف‌مان با توپ‌های بلند از خط دفاع به حمله اضافه می‌شوند. ما نباید فقط ۹۰ دقیقه تمرکز داشته باشیم بلکه باید هوشمندانه هم بازی کنیم. امیدوارم که بعد از این بازی که با نتیجه خوب به پایان برسد، تعطیلاتی داریم که شروع دوباره‌ای برای لیگ خواهد بود. شاید به مرکز جدید تمرین‌مان برویم. مربیان جدیدی به کادر اضافه می‌کنیم. مربیانی که خیلی خوب فوتبال را درک کنند و بازیکنان را کمک کنند. برایمان مهم است که به مرکز فنی جدیدمان برویم. در گذشته امکانات ما در حدی نبوده که برازنده باشگاه استقلال باشد ولی این مرکز جدید تمرینی شبیه خانه برای بازیکنان است و این خیلی مهم است. ما مرحله به مرحله سعی می کنیم جلو برویم. مطمئنم که ما بهترین کار را انجام می‌دهیم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این که آیا بیت سعید و میک مک درموت قرار است از استقلال جدا شوند، گفت: من با بیت سعید رو در رو صحبت کردم. می‌خواهم بدانم که چرا او سطحی که در باشگاه قبلیش داشته در استقلال ندارد. او گفت که اعتماد به نفس کافی ندارد و در گذشته اعتماد به نفسش را از دست داده است. این کاری نیست که فقط در تمرین باشد و باید جدا از تمرین هم با او صحبت کنیم و در تعطیلات فرصت خوبی برای این مساله داریم. امیدوارم که او را در سطح باشگاه قبلیش برگدانم. اما درباره میک باید بگویم که او قبلا مربی بدنساز تیم بوده و در یک بازی هم سرمربی شد. شاید این شانس را برای خودش دیده که این طبیعی است. الان هم من آمده‌ام و هرکاری کنیم بهترین کار برای باشگاه است. برای قدم بعدی کاری میک مک درموت آرزوی موفقیت دارم.

وی درباره احتمال جذب مهاجم جاماییکایی به استقلال گفت: او در کانادا متولد شده و بازیکن خوبی است. نمی‌دانم چه کسی اسم او را در رسانه‌ها مطرح کرده است. اگر بازیکنی بخواهیم جذب کنیم با نظر من خواهد بود. ما تماسی با این بازیکن نداشته‌ایم. شاید یک مدیر برنامه بخواهد نام او را مطرح کنم. من یک مربی حرفه‌یی هستم و می خواهم همه مثل باشگاه استقلال حرفه‌یی باشند. اگر کسی را بخواهیم با مدیریت باشگاه صحبت می‌کنیم. نمی‌دانم نام این بازیکن چگونه در رسانه‌ها مطرح شد.

شفر در پاسخ به این سوال که چه زمانی استقلال به اوجش بر می‌گردد و این که آیا درست است که تقوی قرار است دستیارش شود؟ عنوان کرد: من اصلا تقوی را نمی‌شناسم. خیلی راحت است که هر کسی به رسانه‌ها زنگ بزند و بگوید استقلال مرا می‌خواهد چون برای او خوب است؛ ولی من تقوی را نمی‌شناسم. اما درباره زمان باید بگویم که وقتی به استقلال آمدم، استقلال در رده دوم سوم نبود و در پایین جدول بود. نمی‌توانم زمانی برای بالا رسیدن بگویم ولی سخت کار می‌کنیم تا به آن رده برسیم. من همان بازیکنان قبلی را دارم و بازیکن جدیدی به ما اضافه نشده است. باید تلاش کنم بازیکنان به بالاترین سطح‌شان برسند. باید کمک‌شان کنم تا اعتماد به نفس خود را پیدا کنند.
وی درباره بحث حذف استقلال از آسیا گفت: این مساله در حیطه کاری من نیست و اطلاعات دقیقی در این زمینه ندارم. بهتر است از مدیرعامل و هیات مدیره در این زمینه سوال بپرسید. مشکلات یکی دوتا نیست و من باید با مشکلات زیادی کار کنم.
سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که زمانی، عضو هیات مدیره استقلال گفته این تیم در هفته هجدهم به صدر جدول می‌رسد و آیا او می‌تواند این کار را بکند؟ گفت: تا حالا ایشان با من صحبتی نکرده و اگر بیاید، خوب است تا باهم در این باره صحبت کنیم. ما باید خیلی سخت کار کنیم و از کارمان حمایت کنیم. همه اعضای باشگاه به ما کمک می‌کنند تا به آنچه می‌خواهیم برمی‌گردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن