شورای شهر

ابهامات املاک واگذاری شهرداری از زبان سخنگوی شورا

به گزارش شورا‌آنلاین، علی اعطا در تشریح جزییات طرح بازنگری در واگذاری املاک شهرداری تهران به غیر که کلیات آن در جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش تصویب شد، با بیان اینکه این طرح در راستای شعارهای شورای شهر و شهردار است، گفت: ما از ارائه این طرح اهدافی را به نفع مردم پیگیری می‌کنیم به گونه‌ای که با ارائه این طرح می‌خواهیم شهرداری به مسیر قانونی خود برگردد.

وی با بیان اینکه نظم و انضباط مالی از اهمیت جدی برخوردار است، تصریح کرد: هدف دوم ما از ارائه این طرح ایجاد انضباط در نحوه واگذاری املاک است،‌ چراکه بخش زیادی از انحرافات در شهرداری ناشی از بی انضباطی در حوزه واگذاری املاک بوده و برهمین اساس اعضای شورای شهر در نظر دارند این پاشنه آشیل شهرداری تهران را بهبود ببخشند.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه شفافیت در مورد نحوه واگذاری املاک یکی از خواسته‌های مردم تهران است، اظهار کرد: واگذاری و حق بهره‌برداری در املاک شهرداری باید مشخص شود و همگان بدانند که این املاک در اختیار چه افرادی با چه اهدافی قرار گرفته است.

اعطا با بیان اینکه این طرح در راستای اهداف مشترک شورا و شهرداری بوده است، گفت: قانونگرایی، انضباط‌گرایی و شفافیت سه هدفی بودند که همواره آنها را دنبال می‌کردیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از منتقدان این طرح معتقدند که با تصویب این طرح کار شهرداری خوابانده می‌شود، ادامه داد: برخی بر این اعتقاد هستند که با تصویب این طرح مشکلاتی در کار اجرایی شهرداری ایجاد می‌شود،‌ اما باید بگویم هر قدمی که برای شفافیت برداشته می‌شود همراه با محدودیت است اما این محدودیت به نفع رویکرد قانونگرایی، انضباط‌بخشی و شفافیت است.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه براساس این قانون این املاک باید در راستای فعالیت‌های عام‌المنفعه و… صرف شود گفت: مشخصه واگذاری املاک معلوم است و اینگونه نیست که با تصویب این طرح شورای شهر با حجم گسترده‌ای از نامه‌های مربوط به همه بخش‌ها مواجه شود.

اعطا با بیان اینکه یکی از بحث‌هایی که از ابتدا مورد توجه اعضای شورای پنجم قرار داشت، بحث ساماندهی واگذاری املاک بود، تصریح کرد: اشکالات زیادی طی سال‌های اخیر در بخش واگذاری املاک شهرداری تهران وجود داشت. به عنوان مثال املاکی را از شهرداری برای انجام فعالیت‌های عام‌المنفعه دریافت می‌کردند اما بعد از مدتی مشخص می‌شد که فعالیت تجاری در این املاک انجام می‌شود که این مسائل سبب شد که به ساماندهی واگذاری املاک توجه ویژه‌ای شود که امیدواریم همانگونه که کلیات این طرح رأی آورد، مابقی راه نیز طی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا