شورای شهر

حاشیه نگاری فارس از چهارمین جلسه شورای پنجم شهر تهران/چُرت اصلاح طلبان در شورا یقه عکاسان را گرفت!

به گزارش شورا‌آنلاین، مدعیان شفافیت ظرفیت عکس های صحن شورا را نیز نداشتند و امروز از هیئت رئیسه شورا خواستند تا با عکاسان برخورد کنند.

مجید فراهانی که امروز به عنوان نماینده شورا در کمیته نظارت بر سفرهای خارجی شهرداری انتخاب شد، از شکار لحظه های عکاسان انتقاد کرد و گفت: من در این رابطه به هاشمی رئیس شورای شهر نیز نامه نوشتم و اگر قرار است عکس داخل صحن شکار لحظه‌ها شود و با آن نمایندگان را زیر سوال ببرند باید هیات رئیسه پیگیری کند و تصمیم عاجل در این قضیه گرفته شود.

همچنین رسولی که امروز خزانه دار شورای شهر شده هم  از انتشار عکس های صحن شورا انتقاد کرد و گفت: متاسفانه شاهد انتشار عکس‌هایی از اعضای شورای شهر در رسانه‌ها و حتی سایت خود شورای شهر هستیم که به نوعی زننده است، لطفا هیات رئیسه فکری به حال این موضوع کند.

امینی نائب رئیس شورای پنجم که به دلیل خارج شدن محسن هاشمی ریاست شورای شهر را بر عهده داشت در این باره گفت: شکار لحظه‌ها بد اخلاقی است و طبیعی است در جلسه‌ای که چهار ساعت به طور می‌انجامد کسی خمیازه بکشد و نباید مطبوعات شکار لحظه‌ها کنند و این اقدام رسانه‌ها مورد قبول نیست و توقع داریم که رسانه‌ها از این اقدام خودداری کنند.

بعد از این موضوع مسجد جامعی از اهالی رسانه دفاع کرد و گفت: از زمانی که حضور رسانه ای در شورا پررنگ شد، پشتوانه رسانه ای برای مصوبات شوراایجاد شد و رسانه ها حامیان اصلی شورا هستند.

ناهید خداکرمی عضو دیگر شورا در این باره گفت: رسانه ها نباید محدود شوند و شرایط رسانه ایجاب می کند که تصاویر حاشیه ای را به ثبت برسانند.

وی ادامه داد: ممکن است عضوی چرت بزند، این تصاویر نیز می تواند در رسانه ها منتشر شود و نباید جلو آن را بگیریم.

نکته قابل توجه این است که شورایی ها هفته پیش هم برای ورود خبرنگاران به شورا محدودیت های ایجاد کردند و بعد هم در یکی از کانال های منتصب به خودشان این کار را برگردن شورای قبلی ها انداختند.

همچنین در جلسه امروز حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نسبت به حواشی نماز عید قربان شهروندان اهل تسنن واکنش نشان داد.

قرار است روز سه شنبه نجفی شهردار تهران سوگندنامه شورایی ها برای شهرداری را قرائت کنند و برای انجام درست کارها سوگند یاد کند.
منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن