اجتماعی و فرهنگی

قالیباف: نامزدهای شهرداری همان برنامه‌های ۱۲ سال پیش را ارائه کردند/ یک حرف اضافه تر هم برای گفتن ندارند

به گزارش شورا‌آنلاین، محمدباقر قالیباف شهردار تهران ساعتی قبل در آئین افتتاح ایستگاه مترو فرودگاه امام و خط ۸ مترو تهران حدفاصل ایستگاه متروی شهر آفتاب تا ایستگاه متروی فرودگاه امام که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، برخی از اعضای شورای شهر تهران و مدیران شهری تهران برگزار شد، گفت: یکی از سیاست‌های درست، هدایت نقدینگی و پول به سمت پروژه‌های عمرانی است و این موضوع در احداث خط ۸ مترو تهران به خوبی دیده می‌شود.

قالیباف به ضرورت فعالیت بانک شهر پرداخت و گفت: روزی تصمیم گرفتیم شهرداری‌های کشور بانک داشته باشند، با مخالفت‌های جدی مواجه شدیم و مبارزه کردیم تا این اتفاق بیفتد و امروز شاهدیم چنین پروژه‌های عمرانی بزرگی با حمایت بانک شهر به انجام می‌رسد.

شهردار تهران گفت: به خود و همه کسانی که به برکت این نظام مقدس و به برکت خون شهیدان و با تحمل و صبر و استقامتی که مردم ایران دارند فرصت‌هایی را در اختیار افرادی چون من گذاشته شده می‌گویم که اگر لحظه‌ای از انجام وظیفه در خدمت به مردم کوتاهی کنیم نه در دنیا خیر خواهیم دید و در پیشگاه خدا نیز شرمنده خواهیم بود.

در ادامه وی به این نکته تاکید کرد که هر مشکلی که وجود دارد باید بر این نکته توجه کرد که پای روی انسانیت و آزادگی نگذاریم و خدمت به مردم را بر چیز دیگر ترجیح ندهیم و در مسیر خدمت به مردم مانع‌تراشی نکنیم.

قالیباف با انتقاد از برخی افراد که مدعی هستند تهران شهر سوخته است، گفت: در افتتاح اتوبان شهید همدانی و تونل شهدای غزه بر این نکته تاکید کردم که برخی مدعی هستند شهر سوخته تحویل می‌گیرند و سال‌ها باید آواربرداری از شهر تهران انجام شود و اینها ادبیات جدیدی است که مطرح می‌شود. به خاطر بیاورید که روزهایی در تهران فقط یک خط مترو داشتیم و در ۱۲ سال قبل مترو را با چنین وضعیتی تحویل گرفتیم و امروز که شهروندان‌مان سوار مترو می‌شوند، آن قدر شبکه‌های مترو زیاد است که باید دقت شود در مسیر‌ها گم نشویم. امروز در شهر تهران صاحب ۸ خط مترو هستیم و با این وجود برخی می‌گویند که شهرداری پل و بزرگراه ساخته، اما مترو نساخته است و ما علت اینگونه سخنان منتقدان را نمی‌فهمیم.

شهردار تهران با اشاره به برخی برنامه‌های ارائه شده توسط کاندیداهای شهرداری تهران در دوره‌ آینده مدیریت شهری، گفت: برنامه‌های ۵ نامزد شهرداری در رسانه‌ها مطرح شده که یک حرف اضافه‌تر از برنامه‌ای که ما در سال ۸۴ ارائه کردیم ندارد و با وجود فضاسازی‌های انجام شده همان راهبردهای شهرداری و شورای شهر در ۱۰ سال گذشته بوده است چه احتیاجی به این فضاسازی‌ها در چند ماه گذشته بوده است. برنامه‌ها را نگاه کنید اصلا متن صحبت ماست، لذا برنامه‌ها در واقع یکی است و حالا این مردم خواهند بود که قضاوت خواهند کرد که کدام یک از گروه‌ها برنامه‌ها و تعهدات‌شان را اجرا خواهند کرد.

وی در ادامه سخنان خود در افتتاح خط ۸ مترو تهران حدفاصل شهر آفتاب تا فرودگاه امام‌خمینی(ره) بر این نکته تاکید کرد که به عنوان یک شهروند دوست دارد مدیریت جدید شهری در تحقق راهبردهای خود در اجرا بهتر و محکم‌تر از قبل پیش بروند که این افتخار کشور اسلامی است و خدا را هم شاکرم که شاهد راه‌اندازی این خط مترو می‌باشیم و تا زنده هستم حتماً خدمتگذار این مردم با گذشت‌مان هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن