شورای شهر

چمران: مسائل سیاسی را وارد شورا نکنیم

به گزارش شورا‌آنلاین، مهدی چمران در سیصد و چهل و پنجمین جلسه شورا با اشاره به حادثه تلخ جانباختن تعدادی از کارگران معدن در استان گلستان، گفت: هنوز آلام این فاجعه تلخ از ذهن و جسم مردم ما پاک نشده و امیدواریم تدابیری اندیشیده شود تا چنین حوادثی تکرار نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری آمادگی خود را برای کمک به حادثه دیدگان معدن آزاد شهر اعلام داشته‌اند و امیدواریم روند امداد رسانی به محبوس شدگان در معدن در پسای کورسوی از امید موفقیت آمیز باشد و به نجات این عزیزان بیانجامد.

چمران در ادامه سخنان خود بر ضرورت دوری از سیاسی کاری در شورا تاکید کرد و گفت: اعضای شورای شهر تهران باید با دوری جستن از مسائل سیاسی، در موضوعات تخصصی کنار هم قرار گیرند. شورا در دوره‌های قبل هم با دوری جستن از مسائل سیاسی موفق عمل کرده و در این ایام نیز بر این رویه ادامه خواهد داد.

چمران بار دیگر اعلام کرد که شهردار تهران مرخصی خود را به شورا اعلام داشته و در این موضوع جای ابهامی وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود به وقایع تاریخی ایام هفته اشاره کرد که مهمترین آن فرا رسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت امام عصر (عج) بود .

گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر نیز یکی دیگر از مواردی بود که ریاست شورا به آن اشاره داشت.

در ادامه جلسه بررسی لایحه "صدور مجوز مبادله نامه با آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) در زمینه اخذ کمک های فنی و مالی بلاعوض برای کنترل کیفیت هوای تهران " در دستور جلسه قرار گرفت که با موافقت اکثریت اعضای شوا به تصویب رسید. یک فوریت این لایحه در جلسه قبل شورا به تصویب رسیده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن