اجتماعی و فرهنگی

بارانی شدن آسمان پایتخت در تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین فریبا گودرزی درباره شرایط جوی کشور در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: به سبب ورود سامانه بارشی و فعالیت این سامانه، تا روز چهارشنبه در نیمه شمالی کشور بارندگی خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه گستره فعالیت این سامانه بارشی در روز پنجشنبه به شمال شرق و دامنه‌های شرقی البرز کشیده می‌شود، افزود: سامانه بارشی مستقر در کشور امروز سبب بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در مناطق واقع در نیمه شمالی کشور می‌شود.

وی با اعلام اینکه بارندگی‌ها در مناطق مرتفع و کوهستانی به شکل برف خواهد بود، یادآور شد: امروز در برخی مناطق واقع در جنوب شرق شاهد رگبار و رعد و برق خواهیم بود.

وی از نفوذ جریانات سرد شمالی به کشور طی روز آینده خبر داد و گفت: با نفوذ جریانات سرد شمالی شاهد کاهش محسوس دمای هوا در نوار شمالی کشور و بارندگی در استان‌های ساحلی خواهیم بود.

گودرزی درباره شرایط جوی تهران گفت: آسمان تهران امروز در برخی ساعات شاهد بارش پراکنده باران خواهد بود که البته در ارتفاعات این کلان‌شهر بارش برف و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.

این کارشناس هواشناسی در ادامه سخنان خود گفت: در روز تاسوعا و عاشورای حسینی نیز آسمان تهران نیمه‌ابری تا ابری پیش‌بینی می‌شود و به همین سبب، بارش باران همراه با وزش باد و البته در ارتفاعات، بارش برف در این کلان‌شهر دور از انتظار نخواهد بود.

گودرزی همچنین از کاهش ۴ درجه‌ای دمای هوا در پایتخت خبر داد و گفت: طی دو روز آینده (تاسوعا و عاشورای حسینی) دمای هوا در تهران حدود ۴ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی به آخرین اخطاریه مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی اشاره کرد و بیان داشت: براساس بارش شدید برف و لغزنده شدن جاده‌های ارتباطی در برخی مناطق از جمله تمامی راه‌های ارتباطی کوهستانی قزوین، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، زنجان، چهارمحال و بختیاری و لرستان طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری لازم است مسافران تمهیدات و تجهیزات لازم را با خود همراه داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا