سیاسی

تشویق سپاه قدس و سردار سلیمانی در یک مراسم هنری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین روح الله رضوی مسئول خیریه توزیع کننده هدایای اتحادیه بین المللی امت واحده به کودکان یتیم غزه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و پروژه های بشردوستانه این اتحادیه بعد از جنگ ۵۱ روزه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه توضیح داد: قریب به ۳ سال است که اتحادیه بین المللی امت واحده به عنوان یک انجمن مردم نهاد و غیردولتی به عرصه امور خیریه در کمک به مردم مظلوم غزه ورود پیدا کرده است چرا که ما احساس می کردیم ورود یک جریان مردمی و غیردولتی به فعالیت های بشردوستانه در حوزه بین المللی با تفکرات انقلاب اسلامی امری لازم و ضروری بوده است.

وی گفت: همه ما بر این باوریم که تفکرات انقلاب اسلامی به قدری ارزشمند و قابل تقدیر است اما این تفکرات ارزشمند در امور خیریه و کمک به مظلومان جهان پتانسیل بالقوه ای است که هنوز بالفعل نشده است. بنابراین ما فکر کردیم که بدون وابستگی سیاسی فعالیت های بین المللی را مشخصا درباره فلسطین که اهمیت ویژه ای دارد شروع کنیم و خوشحالیم که در این سه سال خدماتی هر چند کوچک را برای مردم غزه تدارک دیده ایم.

رضوی با اشاره به خسارت انسانی بعد از جنگ ۵۱ روزه غزه بیان کرد: متاسفانه خسارت بالای انسانی ناشی از جنگ ۵۱ روزه غزه ما را بر آن داشت تا در قالب اتحادیه بین المللی امت واحده همچون سالهای گذشته اقدام به انجام کمک های خیرخواهانه کنیم که امسال مبلغ ناچیزی که حتی یک ریال پول نفت در آن نیست برای محروم ترین مردمان که کودکان مظلوم غزه هستند جمع آوری شد که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته این مبلغ در قالب طرح سرپرستی ایتام شهدای غزه به عنوان اولین مجموعه کمک های بشردوستانه به آنها به صورت ماهیانه از طریق نهادهای مرتبط با مردم غزه به آنها ارسال خواهد شد. البته در فهرست اولیه ما بیش از ۱۰۰ کودک قرار دارند که بسته به شرایط وخامت آنها اولویت کمک ما طبقه بندی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما در خود احساس دین می کنیم که اگر بتوانیم خنده ای کوچک بر لبان این کودکان بگذاریم کار با ارزشی را انجام داده ایم و چه بهتر که این کار با ارزش با بهره گیری از کمک های مردمی انجام گرفته است.

رضوی در بخش پایانی صحبت های خود با بیان اینکه نوار غزه در روز ۱۲ ساعت از نعمت برق محروم است، توضیح داد: متاسفانه که هم اکنون پیش روی شما هستم در همان ۱۲ ساعتی قرار گرفته ایم که نمی توانیم ارتباط تصویری و اینترنتی با دوستانمان در غزه برخوردار باشیم بنابراین به ناچار با تماس تلفنی خودم با خالد ابراهیم از دوستان ما در غزه از او خواهش می کنم تا به صورت تلفنی گزارشی را از روند کمک های مردم ایران به ایتام غزه ارائه دهد.

خالد ابراهیم هم در این گفتگوی تلفنی با تشریح اوضاع انسانی نوارغزه بعد از جنگ ۵۱ روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم این منطقه گفت: جنگ اخیر خسارت انسانی بسیاری را بر جای گذاشت و غیرنظامی ها را هدف قرار داد حتی ما شاهد این بودیم که اسرائیل ساختمانهای مسکونی را هدف قرار داد و مستقیما کودکانی را کشت که هیچ گناهی نداشتند و نتیجه این شد که بیش از ۲ هزار شهید از این جنگ بر جای ماند که بسیاری از آنها کودکان معصومی بودند که کشته و زخمی شدند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی در خلال این جنگ ۵۱ روزه تمامی نقاط نوار غزه را هدف قرار داد و هیچ جایی را باقی نگذاشت و هم اکنون اگر شما به این مناطق سر بزنید دیگر نمی توانید مناطق قبلی را تشخیص دهید و با توجه به این موضوع است که می توانم بگویم شرایط انسانی این منطقه بسیار وخیم است و ما از مردم ایران بسیار تشکر می کنیم که در این وضعیت وخیم به کمک ما آمدند تا درد مردم را کمتر کنند.

خالد ابراهیم در پایان صحبت های خود تصریح کرد: ما نیازمند این هستیم که طرح پروژه سرپرستی شهدای غزه متوقف نشود و اتفاقا تعداد بیشتری از کودکان از این طرح بهره مند شوند واین به نظر من نیازمند توجه شخصیت های فرهنگی هنری کشور ایران و انجمن های مردم نهاد است.

روح الله رضوی هم بعد از پایان این تماس تلفنی خطاب به حاضران در مراسم گفت: ما به عنوان کسانی که معتقد به انقلاب هستیم این مسئولیت را داریم که به کمک مردم غزه بیاییم البته کشورهایی نظیر امارات و آمریکا هستند که کمک هایی می کنند اما باید بدانیم که آنها با هدف خودشان کمک می کنند و این رسالت ما است که بر اساس اندیشه های انقلاب اسلامی به کمک مردم مظلوم غزه بیاییم.

رونمایی از تازه ترین اثر خانه سرود انقلاب اسلامی

در ادامه این مراسم که با حضور تعدادی از نویسندگان، هنرمندان و سفیران کشورهای آمریکا جنوبی در مجتمع سرچشمه تهران برگزار شد از نماهنگ «غزه حروف پیروزی است» به عنوان تازه ترین اثر ساخته شده از سوی خانه سرود انقلاب اسلامی وابسته به سازمان هنری رسانه ای اوج رونمایی شد.

منصوری مدیر خانه سرود انقلاب اسلامی در توضیحات کوتاهی که پیرامون این نماهنگ موسیقایی تصویری بیان کرد و گفت: این اثر کاری ترکیبی با دو زبان عربی و فارسی است که شعر بخش عربی آن به خوانندگی «عبدالمجید» و بخش فارسی آن به خوانندگی پویا بابایی و شعر محمد مهدی سیار تولید شده است و ما به دلیل وقت کمی که برای ساخت این کار ترکیبی داشتیم  شرایط بسیار سختی را سپری کردیم اما مطمئن باشید که از این پس تولیدات موسیقایی خود را در این زمینه بیشتر خواهیم کرد.

مدیر خانه سرود انقلاب اسلامی افزود: این نماهنگ به نوعی اعلام همبستگی با مردم مظلوم غزه است و امیدواریم گام مناسبی برای فعالیت های عزیزانی باشد که در اتحادیه بین المللی امت واحده به کارهای خیریه و بشردوستانه مشغول هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، «ماریو بارکو ورو» سفیر کشور نیکاراگوئه در کشورمان به نمایندگی از سفرای کشورهای آمریکای جنوبی خطاب به حاضران در جلسه گفت: این کودکان که شما در اول مراسم تصاویری از آنها را در غزه دیدید آینده ما هستند و ما باید کاری کنیم که در دنیای بهتری زندگی کنند و به همین خاطر این همایش می تواند رویداد بسیار مهمی در حوزه فعالیت های بشردوستانه به حساب آید.

وی افزود: ما باید جهانیان را در مورد مسئله فلسطین و آنچه که رخ می دهد آگاه کنیم آنچه فلسطینی ها انجام می دهند بسیار مهم است چرا که آنها برای صلح و آزادی می جنگند و این درس برای ما است که می تواند راه و رسم آزادگی را به ما یاد دهد.

سفیر کشور نیکاراگوئه در کشورمان تصریح کرد: ما همه تهاجمات اسرائیل را محکوم می کنیم و شک نداریم که مردم فلسطین پیروز می شوند و در سرزمین مادری خود بر جای خواهند ماند. بدانید که مبارزه همچنان ادامه دارد.

فروز رجایی فر از فعالان امور خیریه و تشکل های مردمی حمایت از فلسطین هم در این مراسم گفت: ما ارتباط های زیادی با تشکل های مردمی حمایت از مردم فلسطین و زنان مبارز غزه داشتیم ضمن اینکه اخیرا هم در حوزه طرح سرپرستی ایتام شهدای غزه فعالیت های خوبی انجام گرفته است اما نکته ای که در این فضا تاکید زیادی برای انجام آن داریم این است که باید در حوزه کمک های مردمی قدمهای بزرگتری برداریم و چشم امید به حمایت های دولت نداشته باشیم.

وی افزود: فعالیت های مردمی نباید عقب بیفتد و به حضور مردم نیز نباید تنها به راهپیمایی روز قدس بسنده شود ما باید فکر کنیم که چگونه عدالت را برقرار کنیم و امیدواریم هر چه زودتر کمک های مردمی به مردم مظلوم غزه بیشتر از اینها ارسال شود و ما شاهد افزایش حضور تشکل های مردمی در این فضا باشیم.

حسین شیخ الاسلام مشاور بین المللرییس مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از سفرای کشورهای آمریکای جنوبی برای حضور در این مراسم گفت: اسپانیایی زبانها همواره جایگاه نامشخصی برای ما دارند و ما نمی دانیم که آنها با چه شور و هیجانی به ظلم ستیزی مشغول هستند.

وی ادامه داد: غزه سنبل همه نداری ها است که با مقاومت و اراده ملت فلسطین بر همه دارایی های رژیم صهیونیستی پیروز شد. یک طرف این معادله اسرائیل بود که از همه نوع دارایی، بودجه، تبلیغات و حمایت سازمان ملل برخوردار بود اما در طرف دیگر هر چه نداری بود به مردم غزه سرازیر شد آنها حتی برای نان روزانه خود با مشکل مواجه بودند اما ما دیدیم که با مقاومت آنها خون بر شمشیر پیروز شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نیز در این مراسم با تقدیر از مسئولان کشورهای حوزه آمریکای جنوبی و لاتین گفت: دوستان ما در آمریکای لاتین از حمایت فلسطین کم نگذاشتند و من از همه آنها به سهم خود تشکر فراوانی می کنم.

وی پس از این صحبت های کوتاه به زبان انگلیسی از سفیران کشورهای نیکاراگوئه، ونزوئلا و کوبا تقدیر کرد.

محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری هم با تقدیر از برگزاری این مراسم گلریزان گفت: هر گاه در هر مقامی باشیم و نسبت به یتیم بی اعتنایی کنیم مورد غضب قرار گرفته ایم. حالا چه برسد به اینکه این یتیم نوازی مختص به یتیمان غزه باشد که رنجی بسیار مضاعف دارند به همین خاطر از برگزار کنندگان چنین مراسمی تشکر و تقدیر می کنم.

حسین دهباشی مستندساز نیز در این مراسم گفت: امروز همه ما به تشویق کسانی پرداختیم که حامی مردم مظلوم غزه بودند. اما من امروز می خواهم از شما خواهش کنم، گروهی را تشویق کنید که به نمایندگی از همه ما ایرانی ها باعث افتخار و فخر بودند و آنها کسانی نیستند جز برادران ما در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار حاج قاسم سلیمانی .

علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری هم در این مراسم با تقدیر از برگزاری چنین مراسمی گفت: روز گذشته موفق شدم کتاب سفرنامه سوریه خود را به اتمام برسانم و با افتخار امشب این کتاب را تقدیم می کنم به مردم مظلوم سوریه و غزه تا حقوق معنوی و مادی بدست آمده از این کتاب به مردم مظلوم غزه اختصاص پیدا کند.

وی با اشاره به سمینار «آسمان بچه ها» در آبادان گفت: بعضی ها در آن سمینار به ما جملاتی گفتند که ادبیات ما در حوزه حمایت از مردم مظلوم، ادبیاتی وارداتی است و این گفتارها نیز به ماجرای نه غزه، نه لبنان بر می گردد اما من می گویم این ادبیات متعلق به همه است و هرجا دفاع از مظلومیت باشد باید از آن حمایت کرد.

وی افزود: این جنگ با همه جنگ ها فرق می کرد و این کمترین وظیفه ما است که از آرمان قدس حمایت کنیم چرا که نمی خواهیم حرف امام (ره) بر زمین بماند.

شهرابی نماینده خانه آمریکای لاتین هم بعد از صحبت های قزوه گفت: سال ۱۹۷۳ کشور کوبا با فلسطین قطع رابطه می کند اما امروز در سال ۲۰۱۴ اروگوئه، شیلی، بولیوی، آرژانتین و ونزوئلا در کنار کوبا برای ظلم مبارزه می کند و این افتخاری است که نصیب ما شده است.

فارسی نژاد نماینده بخش بین المللی کمیته امداد امام خمینی(ره) هم در پایان این مراسم بیان کرد: چقدر زیباست که ما در مقابل پروردگار خود روسفید باشیم. البته با اینکه آقای شیخ الاسلام به موضوع درستی اشاره کردند که جنگ غزه نداری در مقابل دارایی بود اما مردم غزه چیزی دارند که آنها ندارند و آن غیرت است.

وی افزود: کمیته امداد امام(ره) طی ماههای اخیر دست به اتحادیه بین المللی امت واحده داده و ایتامی که تحت پوشش کمک های این نهاد غیردولتی قرار گرفتند را تحت پوشش قرار بدهند و این یک ادای تکلیف است که باید آن را انجام دهیم.

در این مراسم، کمپین حمایت از ایتام شهدای جنگ ۵۱ روزه غزه حضور خود را به صورت رسمی اعلام کرد که در این کمپین هنرمندانی چون ابراهیم حاتمی کیا، بهروز افخمی، نرگس آبیار، هادی آرزم، حبیب احمد زاده، نریمان احمدی، محمود احمدی، مولوی مصطفی اربابی، شهاب اسفندیاری، عماد افروغ، رضا گرجی، رحیم پوروزیری، محمدرضا تخت کشیان، محمد حسین  جعفریان، مریم جلالی، ابوالفضل جلیلی، وحید جلیلی، حسین دهباشی، دانیال حکمی، مولوی یعقوب حسین بند، مهران رجبی، رضا رویگری، محمدرضا زائری، هادی ساعی و محمد مهدی سیار در آن حضور دارند.

اجرای برنامه نیایش و پیام کودکان ایرانی به کودکان غزه، قرائت متن شعری توسط دو کودک ایرانی با موضوع غزه و پخش چند کلیپ تصویری با موضوع ایتام شهدای غزه از دیگر بخش های این مراسم گلریزان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا