اجتماعی و فرهنگی

مردم نگران «ابولا» نباشند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکترحسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید باهنر کرمان به ابلاغ کتاب ارزشگذاری نسبی خدمات اشاره کرد و گفت: به دنبال ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت و همچنین چشم اندازهایی که برای این حوزه در نظر گرفته شده است لازم بود جهت اجرای صحیح این برنامه‌ها اصلاحات اساسی صورت گیرد. بر این اساس ارزشگذاری نسبی خدمات را ابلاغ کردیم. از این مسیر اتفاقات خوبی در حوزه پزشکی خواهد افتاد که به تدریج ارزش آن را متوجه خواهیم شد.

 

وزیر بهداشت در خصوص اجرای طرح مجدد کاهش هزینه‌های بستری در بیمارستان‌ها گفت: معتقد بودم که این طرح بعد از عید سعید قربان در سراسر بیمارستانهای دولتی کشور اجرا شود که به دلیل اینکه زیر ساخت‌های لازم برای این طرح در بیمارستانهای کشور فراهم نشده بود، اجرای این طرح به ۲ تا ۳ هفته آینده موکول شد.

 

وی درباره فواید این طرح نیز گفت: با اجرایی شدن این طرح سهم مردم از هزینه‌های بستری برای بیماران با دفترچه بیمه‌های شهری از ۱۰ به شش درصد و برای روستاییان از پنج به سه درصد کاهش می‌یابد.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اورژانس، بخش‌های ارتوپدی مردان، سی سی یو جدید، جراحی مغز و اعصاب و مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر کرمان بازدید کرد.

 

همچنین دکتر هاشمی ضمن بازدید از بیماران بستری در این بخش‌ها نیز عیادت کرد.

 

لازم به ذکر است، وزیر بهداشت نحوه اجرای برنامه تحول نظام سلامت را در این مرکز آموزشی درمانی بررسی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا