استان

هشدار پلیس درباره سایت جعلی یارانه ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: عده ای از افراد سودجو با ارسال پیامک تحت عنوان "یارانه شما قطع می شود" شهروندان را برای کلاهبرداری به سایت های جعلی کشانده و با دستبرد با اطلاعات بانکی آنها به صورت اینترنتی به حساب آنان دستبرد می زنند.  


سرهنگ جواد جهانشیری افزود: این مجرمان با ارسال پیامک و گاها با تماس تلفنی عنوان می کنند با توجه به اطلاعات مالی و درآمدتان بزودی یارانه شما قطع می شود و اگر فکر می کنید که اطلاعات ثبت شده در سیستم درست نیست به سایت معرفی شده مراجعه کرده و اطلاعات کامل خود را وارد کنید.  

وی ادامه داد: در این روش کلاهبردار طعمه خود را به وب سایت جعلی که شبیه درگاه های بانکی است، هدایت کرده و از او می خواهد اطلاعات حساب بانکی خود از قبیل شماره کارت، رمز دوم و سایر پارامترهای خرید اینترنتی را دراین سایت تقلبی وارد کنند در نهایت فرد کلاهبردار به مشخصات دارنده حساب دسترسی پیدا کرده و حساب طعمه خودرا بلافاصله خالی می کند.  

سرهنگ جهانشیری تصریح کرد: این وب سایت جعلی با سو استفاده از آرم و نشان برخی بانک ها و عنوان جعلی "‌سازمان یارانه ها" سعی در سرقت اطلاعات بانکی قربانیان خود دارد و هدف از راه اندازی آن، صرفا برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد است.
  
وی اظهار داشت: این وب سایت های جعلی هیچ گونه مجوز معتبری از مراجع قانونی نداشته و صرفا با سو استفاده از عنوان انصراف و قطع یارانه ها اطلاعات بانکی کاربران را سرقت می کند و با بررسی فنی این وب سایت جعلی متوجه خواهید شد که هیچ گونه اطلاعات هویتی از صاحب سایت وجود نداشته و سرور میزبانی سایت در خارج از کشور است.  

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی تاکید کرد: قطعا در صورتی که شما مشمول دریافت یارانه نشوید و بخواهید اعتراض کنید ساز و کار آن تعریف شده است و اگر قرار باشد از طریق سایت اعتراض خود را ثبت کنید به هیچ عنوان از شما شماره حساب، شماره کارت، رمز اول و دوم کارت، تاریخ انقضاء کارت و… خواسته نمی شود.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن