شورای شهرصفحه اصلی

واکنش محسن هاشمی به حادثه ریزش بهمن در ارتفاعات شمال تهران: تهران سیستم متمرکز اطلاع‌رسانی بحران ندارد/ متاسفانه بعد از حادثه اطلاع رسانی می شود!

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حادثه ریزش بهمن در ارتفاعات شمال تهران و کشته و مفقود شدن تعدادی از شهروندان گفت: پایتخت هنوز سیستم متمرکز اطلاع‌رسانی بحران و سوانح طبیعی ندارد.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی در صحن امروز شورای شهر با اشاره به سال جدید میلادی گفت: عیسی‌بن مریم از برجسته‌ترین پیامبران خدا بوده و اگر پروردگار به سایر پیامبران معجزه داد، به ایشان معجزه ویژه امکان زنده کردن موجودات را داد که یکی از قدرت‌های انحصاری خداوند است.

وی افزود: مهمترین پیام عیسی مسیح، گشودن آغوش مهربانی و مدارا است و این موضوعی محسوب می‌شود که در حال حاضر از سوی قدرت‌هایی که خودشان را پیرو مسیح می‌دانند استفاده نمی‌شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه ضمن تسلیت به دلیل ایام فاطمیه و حادثه فوت تعدادی از شهروندان به علت ریزش بهمن در شمال تهران گفت: به دلیل این موضوع، به همه شهروندان به ویژه تهرانی‌ها تسلیت می‌گویم. باید سامانه‌های هشدار درباره سوانح طبیعی ایجاد شود که متأسفانه هنوز سیستم متمرکز اطلاع‌رسانی بحران‌ها و سوانح طبیعی در تهران نیست.

وی بیان داشت: متأسفانه زمانی که حوادث به وقوع می‌پیوندد اطلاع‌رسانی می‌شوند و این موضوع دیگر دیر بوده و شهروندان درحادثه گرفتار شده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران به اقدام مخدوش کردن تابلوی خیابان شجریان اشاره کرد و گفت: برخی با پوشش نام شهدا این موضوع را مدنظر قرار دادند که با واکنش خانواده شهید فخری‌زاده مواجه شد. کسانی که دغدغه نام شهدا را دارند، نباید بگذارند این اقدامات که اغلب غیرقانونی است سبب ایجاد دوقطبی کاذب در جامعه شود، چرا که برای وضعیت کشور هم آسیب‌زا است.

وی گفت: تخریب ارزش‌ها و نام شهدا به ویژه در میان نسل جوان عواقب خوبی ندارد و از دستگاه های مربوطه و مسوولان خواستاریم که مانع از شکستن این حریم‌های قانونی شوند و تدابیر لازم اتخاذ شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا