شورای شهرصفحه اصلی

خزانه‌دار شورای شهر تهران: تراز مالی شهرداری منفی است/ شاید در نیمه دوم سال نتوانیم حقوق کارمندان را بدهیم

خزانه‌دار شورای شهر تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه تراز مالی شهرداری منفی است، شاید در نیمه دوم سال نتوانیم حقوق کارمندان را بدهیم.

به گزارش شوراآنلاین، سید حسن رسولی در جریان دویست و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران و در جریان بررسی یک فوریت طرح “الزام شهرداری تهران برای میزبانی همین اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۱۴۰۰”، گفت: اینکه حوزه مدیریت شهری باید از بخش گردشگری حمایت کند، تردیدی ندارم به همین دلیل در برنامه پنج ساله سوم از این حوزه حمایت شده است.

خزانه دار شورای شهر تهران تصریح کرد: به دو دلیل با این طرح مخالفم؛ نخست آنکه شهرداری بدهکار به جای مهمانی دادن و میزبان شدن، بهتر است منابع ناچیز خود را به طلبکارانی اختصاص بدهد که به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی به روز سیاه نشسته‌اند.

وی در ادامه افزود: دلیل دوم این است که وزارتخانه میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری ایجاد شده که متولی صنعت توریسم است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه بودجه شورای شهر تهران تصریح کرد: وزیر وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری درباره محدوده جماران رسما اعلام کرده که بیت حضرت‌ امام راحل فاقد حریم میراثی است وقتی چنین وزارت خانه خوبی داریم که منابع خوبی هم دارند نیازی به شهرداری‌ ندارد.

رسولی افزود: به نظر من حداکثر شهرداری بپذیرد به عنوان یکی از همکاران برای این رویداد بزرگ عمل کند چرا که با توجه به اینکه تراز مالی شهرداری وحشتناک منفی است و شاید در نیمه دوم سال نتوانیم حقوق کارمندان را بدهیم، در نتیجه این اقدام در جهت تضییع حقوق شهروندی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا