شورای شهر

پیام تسلیت سید ابراهیم امینی در پی حادثه کلینیک سینا اطهر

در پی درگذشت دلخراش تعدادی از هموطنانمان در حادثه آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر، سید ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پیامی ضمن تشریح برخی ابعاد این حادثه، درگذشت جمعی از شهروندان در این آتش‌سوزی را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است.

إنا لله وإنا إلیه راجعون
درگذشت جانسوز تعدادی از هموطنانمان از جمله تنی چند از کادر درمان و مراجعین مرکز درمانی سینا اطهر، در روزهایی که مردم ما نگران وضعیت شیوع هرچه‌بیشتر ویروس کرونا هستند، غمی بزرگ بر غم‌های ملت ایران افزود.

اگرچه بررسی علت قطعی و تامه حادثه و منشاء اولیه بروز آن توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی تهران با همکاری تیم بررسی علت حریق و سایر مراجع ذیربط در دست بررسی است اما بررسی‌های اولیه نشان دهنده وجود اشکال در سیستم برق اتاقک محل نگهداری سیلندرهای اکسیژن بوده و متاسفانه به‌نظر می‌رسد این‌بار نیز بی‌توجهی به نکات ایمنی منجر به از دست دادن تعدادی از هموطنان در حادثه ناگوار دیگری گردید.

در این رابطه پیشتر نیز سازمان آتش‌نشانی شهر تهران دستورالعمل‌های لازم جهت مقابله با آتش‌سوزی را به این مرکز ابلاغ نموده بود و در سال ۱۳۹۷ باتوجه به پیگیری‌های مجدد سازمان و عدم اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی توسط این مرکز، اخطاریه نظام بازرسی اماکن از سوی واحد مربوطه در سازمان آتش‌نشانی به این مرکز ابلاغ شد و در نهایت در سال ۱۳۹۸ نیز اخطار جدی شهرداری منطقه ۱ تهران مبنی بر لزوم رعایت دستورالعمل مربوطه به مالک ساختمان ابلاغ گردید که پس از آن برخی اقدامات ایمنی برای مقابله با آتش‌سوزی به‌صورت ناقص در خصوص این ملک صورت گرفت.

مشاهده می‌شود که بازهم بی‌توجهی به نکات ایمنی و عمل نکردن دستورالعمل‌های لازم با هزینه‌ای اندک، منجر به هزینه بزرگ از دست دادن شماری از هموطنان و ماتمی عمومی در سطح جامعه گردید. از این‌رو ضروری است قوانین مرتبط به‌گونه‌ای اصلاح و تنظیم گردند که ضمانت اجراهای قوی‌تری برای عدم رعایت دستورالعمل‌های ایمنی در ساختمان‌های ناایمن پیش‌بینی گردد تا شاید دیگر شاهد حوادث تلخ از این‌دست نباشیم.

ضمن طلب آمرزش برای از دست رفتگان این سانحه، عرض تسلیت مجدد به بازماندگان و آرزوی بهبودی هرچه سریعتر آسیب‌دیدگان این حادثه تلخ، جا دارد از نیروهای زحمتکش شهرداری و سازمان آتش‌نشانی شهر تهران، اورژانس و نیروی انتظامی که از لحظات اولیه وقوع انفجار و آتش‌سوزی با حضور در محل حادثه به کمک مصدومان و خدمت‌رسانی پرداختند تقدیر و تشکر نمایم.

سید ابراهیم امینی
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن