شورای شهر

سالاری خبر داد: اجرای پروژه «پیاده راه مسیر طبیعت» در پایتخت با مشارکت بخش خصوصی

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: «مسیر طبیعت» به عنوان یک تفرجگاه بی نظیر با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

به گزارش شوراآنلاین، محمد سالاری با تاکید بر پیگیری رویکرد انسان محوری در حوزه شهرسازی و معماری اظهار داشت: روند توسعه شهر تهران به ویژه در دو دهه اخیر نشان می‌دهد ساختمان‌ها و خیابان‌ها عرصه را برای شکل‌گیری فضاهای باز و عمومی به شدت تنگ کرده اند، به‌طوری‌که شهر تهران امروز از کمبود این‌گونه فضاها رنج می‌برد و ایجاد و بهره‌برداری بهینه از عرصه‌های عمومی پیاده محور، پاسخی به این نیاز اساسی شهروندان خواهد بود.

وی ادامه داد: ایجاد “مسیر طبیعت” با هدف توسعه قلمروی عمومی و پیاده مداری در شهر تهران از اولویت‌های کمیسیون شهرسازی و معماری است که آذرماه امسال به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید و برای تکمیل کارهای مطالعاتی و طراحی این پروژه، در بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران نیز کد پروژه‌ای برای آن مصوب شد.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: به منظور اجرایی شدن این مصوبه، بنده در جریان بررسی بودجه پیشنهاد دادم تبصره‌ای مبنی بر مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه “مسیر طبیعت” در بودجه سال ۹۹ افزوده شود که با رأی اعضای شورا به تصویب رسید.

سالاری افزود: پیاده راه مسیر طبیعت، روی پوسته تونل رسالت از مرکز تفرجگاهی عباس‌آباد شروع و از روی تونل رسالت ادامه پیدا می‌کند و پس از عبور از اتوبان حکیم، در نهایت به پارک پردیسان ختم می‌شود که یکی از بی‌نظیرترین پروژه‌های پیاده‌راه دنیا محسوب خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن