اجتماعی و فرهنگیاستانصفحه اصلی

وزارت کشور انتخابات هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها را ابطال کرد!/ وزیر کشور: انتخابات هیات رئیسه شورای عالی استان ها مجددا باید برگزار شود

نماینده مردم استان قم در شورای عالی استان‌ها گفت: بر اساس مکاتبه وزیر کشور با شورای عالی استا‌ن‌ها، انتخابات هیئت رئیسه سال سوم شورای عالی استان‌ها مجدداً برگزار خواهد شد.

به گزارش شوراآنلاین، علیرضا احمدی اظهار کرد: وزارت کشور طی نامه‌ای به شماره۱۸۹۱۷۵ در مورخ ۲۰ آذر ۹۸ به شورای عالی استانها به عنوان ناظر و مسئول اجرای قانون شوراها دستور تعویق زمان انتخابات هیئت رئیسه سال سوم شورای عالی استانها را اعلام کرد و در آن نامه متذکر شد زمان انتخابات با هماهنگی وزارت کشور صورت پذیرد اما رئیس شورای عالی استانها بدون توجه به این نامه انتخابات هیئت رئیسه رابا تخلف و حواشی زیادی برگزار کرد که این امر شبهات زیادی را در اذهان عمومی ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس درتاریخ  ۹ دی ماه وزیر کشور به عنوان دستگاه ناظر و مسئول اجرای قوانین شوراها طی نامه‌ای  انتخابات برگزار شده را براساس مستندات قانونی فاقد وجاهت دانسته و دستور برگزاری مجدد انتخابات هیئت رئیسه را اعلام کرده است.

نماینده مردم استان قم در شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: در بخشی از این نامه ضمن تأکید بر اجرای مُر قانون آمده است که انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها در سال سوم باید بدور از حواشی و با حضور نماینده وزارت کشور برگزار شود.

احمدی با اشاره به مکاتبه وزیر کشور در تاریخ ۹ دی ماه با شورای عالی استان‌ها و با توجه به اتمام مهلت قانونی هیئت رییسه سال دوم در تاریخ ۱ دی ماه۹۸ این هیئت رئیسه طبق قانون نمی‌تواند انتخابات هیئت رئیسه سال سوم را برگزار کند لذا وزارت کشور ناظر و متولی برگزاری این انتخابات خواهد بود. همچنین براساس نامه وزیر کشور با استناد بر قانون انتخابات هیئت رییسه سال سوم وجاهت قانونی ندارد وحق برگزاری جلسات رسمی راهم ندارند.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا