اجتماعی و فرهنگی

خدمت رسانی سازمان بسیج شهرداری تهران به زائران اربعین: اسکان ۱۲۰ هزار نفر در موکب علی ابن موسی الرضا(ع) در پیاده روی اربعین/ توزیع ۱۰ هزار پرس غذا در هر وعده غذایی

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران از اسکان ۱۲۰ هزار نفر در موکب علی ابن موسی الرضا(ع) در پیاده روی اربعین خبر داد و گفت: در هر وعده غذایی ۱۰ هزار پرس غذا با همت خیرین طبخ و توزیع شد.

مجتبی سالک رازی در خصوص خدمات بسیج شهرداری در پیاده روی اربعین گفت: امسال در موکب ۶ هکتاری علی ابن موسی الرضا(ع) در عمود ۷۰۷ با اعزام ۴۰۰ خادم از سازمان بسیج شهرداری تهران و با کمک خیرین، با خدمات شهری و فرهنگی در خدمت زائرین بودیم.

وی با اشاره به اینکه دهم مهر اولین تیم بسیج شهرداری برای آماده سازی زیر ساخت ها اعزام شدند، افزود: در این موکب روزانه ۱۰ هزار نفر اسکان داده می شدند و در ۱۲ روز به ۱۲۰ هزار نفر اسکان و خدمات مورد نیاز ارائه شد.

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران در خصوص ارائه خدمات پزشکی در این موکب تصریح کرد: تیم پزشکی متخصص با همکاری شرکت شهر سالم در این موکب مستقر بودند که تا ۲۷ مهر به بیش از ۲۰ هزار نفر خدمات پزشکی و بهداشتی ارائه شد.

سالک رازی تصریح کرد: در هر وعده غذایی ۱۰ هزار پرس غذا با همت خیرین طبخ و توزیع شد. همچنین ایستگاه صلواتی به طور شبانه روز فعال بود. نانوایی موکب هم به همت و همکاری یک پدر شهید دایر شد. طبخ این نانوایی در روزهای اول از ۵ هزار قرص نان آغاز و در روزهای پایانی به ۱۰ هزار قرص نان رسید.

وی با اشاره به اینکه یک تیم ۸۶ نفره ماساژور خانم و آقا اعزام شده بود، بیان کرد: با همت خیرین یک ایستگاه خیاطی دایر شد که به طور شبانه روزی به زائرین خدمات مربوطه را ارائه می کردند. همچنین اتحادیه خوشکشویی و لباسشویی تهران با اهدای لباسشویی و مواد شوینده به موکب و زائرین خدمات مورد نیاز را ارائه دادند.

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران از برگزاری برنامه های فرهنگی در موکب علی ابن موسی الرضا(ع) خبر داد و گفت: امسال در خدمت سخنرانانی چون آقایان بی آزار، پناهیان، ماندگاری، برادران و … بودیم. همچنین برنامه های مداحی با حضور آقایان سلحشور، پویان فر، نعیمی، مطیعی، نیک بختیان، واعظی، رمضان پور و … برگزار شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن