شورای شهرصفحه اصلی

سالاری: در صورت ادامه بی توجهی شهردار تهران به تذکرات اعضای شورا، طرح سوال می کنیم/رایزنی های شهرداری و افراد صاحب نفوذ مانع اجرای رای پالادیوم شده است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص بی توجهی شهردار تهران به تذکرات اعضای شورا و عدم اجرای رای پروژه پالادیوم تذکر داد.

به گزارش شوراآنلاین، محمد سالاری با اشاره به تخلفات پروژه پالادیوم گفت: در ابتدای این دوره در خصوص این پروژه به عنوان یکی از پروژه های بزرگ مقیاس دارای تخلفات ساختمانی شهر تهران تذکر دادم، این پروژه علی رغم اینکه مجموعه قابل توجهی از بارگذاری های متخلفانه را در دوره‌های مختلف داشته و با همراهی شهرداری آنها را تثبیت کرده است اما ایجاد زیر گذر و پل، تعدی شفاف به حقوق عمومی شهر بوده است.

وی ادامه داد: من ۴ مهر ۹۶ نسبت به این موضوع تذکر دادم و ۲۰ روز بعد نیز ۱۴ نفر از اعضای شورای شهر تهران در این در خصوص تذکر مجدد دادند. معاونت قضایی دادستانی کل کشور چندین نامه در مورد تخلفات پالادیوم نوشته و هم از شورای شهر، شهرداری و کمیسیون شهرسازی و معماری شورا و از کمیسیون ماده ۱۰۰ خواسته تا اقدام به تعیین تکلیف تخلفات این پروژه کنند.

این عضو شورای شهر افزود: مشاور وزیر راه و شهرسازی در چندین مکاتبه این موضوع را پیگیری کرده است، سازمان بازرسی شهرداری تهران به صورت جدی به موضوع ورود و گزارش کاملی را تهیه کرده و خواستار جمع‌آوری این تخلفات شده است. رای بدوی ماده صد صادر شده اما متاسفانه رایزنی های مالک و شهرداری منطقه موجب شده این رای تبدیل به نظریه شود.

سالاری با بیان اینکه ایجاد پل و تونل در شارع عام تخلف واضح و مبرهن است اظهار داشت: بعد از نظریه و گذشت چند ماه، رای بدوی صادر شده و رای تجدید نظر متاسفانه چندین ماه در کمیسیون ماده ۱۰۰ مانده و دوباره رایزنی های شهرداری و برخی افراد صاحب نفوذ، باعث شده که مجدداً نظریه شود، بلکه از این ستون به آن ستون فرجی شود.

وی اضافه کرد: اینگونه جایگاه نهاد نظارتی و شورای شهر زیر سوال می رود و هیچ راهی دیگر نمانده جز اینکه ما از شهردار تهران طرح سوال کنیم. لذا من تقاضا دارم این موضوعات پیگیری شود اگر چنین موضوعاتی به نتیجه نرسد عملاً مابقی تذکرات در مورد سایر پروژه‌های دارای تخلف هم به سرانجام نمی‌رسد.

وی با اشاره به تصمیم اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در مورد پادگان ۰۶ گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان بالاترین مرجع حوزه ماموریت های شهرسازی و معماری علی رغم اینکه اعضای شورای شهر در جلسات این شورا حق رای ندارند اما به نظرات آن ها اهمیت می‌دهند.

سالاری ادامه داد: در ابتدای شروع به کار شورا در جلسه شورای عالی شهرسازی در خصوص پادگان ۰۶ به عنوان مدعو شرکت کردیم و بنده با بارگذاری بیش از یک و هفت دهم میلیون متر مربعی در آنجا مخالفت جدی کردم، علیرغم اینکه این پادگان در فرآیند تدوین طرح تفصیلی در پهنه s122 با بارگذاری قابل توجه قرار گرفته بود اما شورای عالی و وزیر راه و شهرسازی و رئیس جلسه به تذکر ما به عنوان کسی که در آنجا رای نداشتیم توجه کردند و یکسال و نیم پروژه را به تعویق انداختند و دیروز علی‌رغم اینکه هنوز هم راضی نیستیم این بارگذاری به ۶۳۰ هزار متر مربع تقلیل پیدا کرد و قرار شد ۳۵ هکتار از فضای این پادگان تقدیم شهر و شهرداری شود اما متاسفانه شهرداری تهران علی رغم اینکه تمام ابزار را در دست دارد به نظرات اعضا اهمیت نمی دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن