شورای شهر

توضیحات عضو شورای شهر در خصوص درآمد پایان سال شهرداری تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علیرضا دبیر در جلسه امروز شورای شهر  در انتقاد از عملکرد روابط عمومی شهرداری تهران در انتقال اخبار گفت: بودجه روابط عمومی ۲۰ میلیارد تومان در سال است و این بودجه از جیب مردم تهران هزینه می شود بنابراین نباید با آن کاری غیر از اطلاع رسانی عملکرد شهرداری را انجام داد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کسی اجازه سو‌ٰاستفاده از پول مردم تهران را ندارد؛ تصریح کرد: در جلسه گذشته در صحن شورا آقای حکیمی پور در دفاع از من سخنانی را مطرح کرد که رسانه های شهرداری آن را به طور وارونه و به نفع خودشان جلوه دادند. امروز هم خبر کذبی را منتشر کردند که نشان دهنده پیگیری اهداف شخصی افراد است.

وی اضافه کرد: هر کدام از اعضای شورای شهر می توانند هر اطلاعاتی را درباره شهرداری تهران به رسانه ها اعلام کنند و اطلاعاتی نباید از مردم تهران پنهان بماند. 

دبیر شهرداری را برای مردم تهران دانست و گفت: من در موضوع حسابرسی ها فقط به طور مستند صحبت می کنم و در بودجه نیز تا به نتیجه کارشناسی نرسم اظهارنظر نمی کنم. 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه درباره رویکردش به موضوع حسابرسی شهرداری تهران توضیح داد: در موضوع حسابرسی به عنوان یک عضو تا آخرش هستم و این وظیفه را از سوی شورا و مردم روی شانه های خود احساس می کنم که تا به نتیجه رسیدن گزارش های حسابرسی آن را دنبال کنم. در عین حال تمام تلاش مان را می کنیم که بهترین بودجه را تدوین کنیم و کار اجرا را زمین نگذاریم. 

دبیر در خصوص درآمد شهرداری در ماه های پایانی سال توضیح داد: تیم کارشناسی کمیسیون؛‌ بودجه سال ۹۲ و سال ۹۳ را بررسی کرده و نتایج بررسی ها نشان می دهد در سه ماهه آخر سال درآمد شهرداری ۶۰ درصد ۹ ماه دیگر سال بوده است. 

وی افزود: جلسات بررسی لایحه بودجه از ساعت ۶ صبح امروز آغاز شده و گزارشی که از شهرداری درباره درآمدها خواستیم مربوط به ۵ بهمن ماه است نه حتی اول بهمن ماه.

دبیر با انتقاد از پرداخت نشدن بودجه مترو توسط دولت؛ بیان داشت: سال گذشته دو بودجه شرکت ها و سازمان های وابسته و بودجه شهرداری را در فاصله یک هفته به طور جداگانه بررسی کردیم و در بودجه شهرداری کمک های دولت برای شرکت بهره برداری مترو را پیش بینی نکردیم اما در بودجه شرکت ها و سازمان های وابسته تبصره ای را در نظر گرفتیم که بر اساس آن به شهرداری اجازه دادیم چنانچه دولت بودجه جاری شرکت بهره برداری مترو را پرداخت نکرد تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان با هماهنگی کمیسیون تخصیص این بودجه به مترو پرداخت شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن