اجتماعی و فرهنگی

پایان ۹۳ آخرین زمان شماره‌گذاری وانت پیکان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در نشست خبری پیرامون تمهیدات ترافیکی و طرح زمستانی به بحث شماره گذاری خودروها پرداخت و اظهارداشت: در ۸ ماهه اول امسال ۷۵۶ هزار خودرو شماره‌گذاری شدند که نسبت به سال گذشته افزایش ۵۹.۸ درصدی را شاهد هستیم.

سردار مومنی تصریح کرد: شماره‌گذاری‌ خودروهای وارداتی نیز به ۵۴ هزار و ۱۰۴ دستگاه رسیده که افزایش ۵۸ درصدی را نسبت به سال گذشته دارد؛ همچنین ۳۵۳ هزار دستگاه موتورسیکلت نیز شماره گذاری شده‌اند که ۸۲.۸ درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد راهور ادامه داد: شماره‌گذاری خودرو اعم از داخلی و خارجی و موتور سیکلت با توجه به آمار اعلام شده نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در ادامه یکی از مشکلات موجود در شماره گذاری خودروها را پایان مهلت داده شده اعلام کرد و گفت: متاسفانه خودروسازان خودروها را پیش‌فروش و مردم نیز پیش‌خرید می‌کنند و وقتی برای اعمال قانون مراجعه می‌کنیم می‌بینیم تعدادی از خودروها فروخته شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تصریح کرد: امسال آخرین سالی است که خودروی وانت پیکان تولید می‌شود و شماره گذاری وانت پیکان تا پاییان سال ۹۳ انجام می‌شود و به هیچ عنوان برای سال ۹۴ خودروی وانت پیکان شماره‌گذاری نخواهد شد و بدین ترتیب خودروی وانت پیکان از چرخه تولید خارج می‌شود و به موزه می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن