شورای شهر

نام “جرج جرداق” بر روی یکی از معابر تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران بعدازظهر یکشنبه در مراسم نامگذاری این معبر به نام این نویسنده مسیحی نام‌آشنا برای مسلمانان درباره روند این نامگذاری گفت: در سومین دوره شورای اسلامی شهر تهران و در زمان حیات این نویسنده مسیحی شیفته امام علی (ع)، تصمیم داشتیم مکانی مذهبی فرهنگی و یا یکی از معابر شهر تهران را به نام وی نامگذاری کنیم که متاسفانه در این دوره این کار محقق نشد تا به امروز و در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و پس از وفات این نویسنده این امر محقق و معبر مشرف به سفارت لبنان در تهران به نام این نویسنده برجسته نامگذاری شد.

وی افزود: اگر جرج جرداق هزاران کتاب می‌نوشت ولی کتاب معروف خود در مورد امیرالمومنین(ع) را نمی‌نگاشت هیچ‌گاه نامش این‌گونه در دنیا مطرح نمی‌شد.

در ادامه مرتضی طلایی، نایب رییس شورای شهر تهران نیز در تشریح علت این نامگذاری گفت: تصور می‌کنم این نامگذاری‌ها پیام ملت ایران در ارتباط با تعامل و زندگی توام با دوستی، انسانیت، اخلاق و معنویت را به ملت‌های دنیا منتقل می‌کند.

وی افزود: با توجه به نسبتی که میان دو ملت ایران و لبنان وجود دارد و با توجه به جایگاه ویژه این نویسنده مسیحی لبنانی شیفته امیرالمومنین، لازم بود به طور برجسته از وی تجلیل شود. در حقیقت با چنین اقداماتی نشان می‌دهیم قدردان شخصیت‌های علمی، صاحبان قلم و آنان که به دنبال حق و حقیقت می‌روند خواهیم بود.

وی تاکید کرد: جرج جرداق با وجود اینکه از نظر دینی پیرو دین مسیحیت بود اما شیفته شخصیت امیرالمومنین شد و در حقیقت عدالت و حق را در امام اول شیعیان یافت.

جرج جرداق ۳۰ جلد کتاب تالیف کرده‌ است. یکی از مهمترین آثار وی که به فارسی هم ترجمه شده‌ «الامام علی صوت العداله و الانسانیه» است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن