چهار مدال طلا در انتظار کاروان ورزش ایران/ شگفتی کشتی آزاد در روز دهم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در وزن ۶۱ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور در حالی در بازیهای آسیایی به میدان رفت که هنوز از خستگی و مصدومیت حضور در رقابتهای جهانی ازبکستان فارغ نشده بود و با وضعیتی مبهم و نه چندان آماده به کره جنوبی رفت. این دلاور جویباری با وجود این مشکلات تا فینال رسید و نشان داد با تکیه برغیرت و جنگندگی همیشگی خود، می تواند همچنان در قاره کهن آسیا حرف اول را بزند.

اسماعیل‌پور در دور اول، "کنجی یف" از ازبکستان را با نتیجه قاطع ۱۱ بر یک از پیش روی برداشت و در دور دوم به مصاف حریفی از کشور میزبان رفت. آزادکار ملی‌پوش کشورمان در دور دوم هم توانست "لی سئونگ چول" از کره‌جنوبی را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست دهد و راهی نیمه نهایی شود. حریف نیمه نهایی مسعود نیز کسی نبود جز "نیازبیکوف" قزاق که با کوله باری از تجربه و عنوان به میدان آمد. اسماعیل پور در این کشتی پر افت و خیز و حساس نیز جانانه جنگید و در نهایت موفق شد با شکست ۸ بر ۳ نیازبیکوف قزاق راهی فینال شود. حریف وی در فینال "باج رانگ" از هند خواهد بود که دارنده مدال برنز جهان است.

عزت الله اکبری در وزن ۷۴ کیلوگرم همان نماینده نام آشنای کشتی آزاد ایران در بازیهای آسیایی است که در رقابتهای جهانی استانبول تا فینال بالا آمد و به عنوان پدیده مسابقات جهانی رو در روی "جردن باروز" آمریکایی ایستاد. اکبری که نایب قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، در دور اول مسابقات کشتی بازیهای آسیایی با قرعه استراحت روبرو شد و در دور دوم به راحتی حریفی از پاکستان را ۱۰ بر صفر در هم شکست. اکبری در نیمه نهایی توانست در یک کشتی حساس و پایاپای "لس سان کیو" از کره جنوبی را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست دهد و راهی فینال شود. اکبری در فینال با "قربان اف" از ازبکستان دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا مبارزه خواهد کرد.

میثم مصطفی جوکار نیز در وزن ۸۶ کیلوگرم دیگر فینالیست روز سوم رقابتهای کشتی آزاد بود که توانست با اقتدار تا فینال پیش آید. جوکار در دور اول "ژان فنگ" از چین را با نتیجه ۱۱ بر یک شکست داد و "کومار" از هند را هم در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر پشت سر گذاشت. آزادکار ۸۶ کیلویی تیم ایران در مرحله نیمه نهایی نیز "گواینگ کیم" از کره جنوبی را با نتیجه ۴ بر یک شکست داد و به فینال رسید. حریف وی در فینال "یسبولات نورژو مبایف" از قزاقستان خواهد بود.

پرویز هادی چهارمین فینالیست کشتی آزاد ایران در روز دوم بود که موفق شد با اقتدار به فینال سنگین وزن برسد و یک سر و گردن بالاتر از تمامی حریفان آسیایی خود بایستد. هادی در دور اول به مصاف "ژائو دنگ" از چین نفر سوم آسیا و نفر پنجم رقابتهای جهانی رفت و این حریف را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد. این آزادکار آذری تیم ملی ایران در دومین دیدار خود نیز رو در روی "جارگال سای خان" از مغولستان قرار گرفت و توانست این حریف قدرتمند را با نتیجه ۴ بر صفر شکست دهد. هادی در نیمه نهایی نیز ۹ بر یک حریفی از کره جنوبی را شکست داد و فینالیست شد. حریف وی در فینال "دولت شابانبای" از قزاقستان خواهد بود.

دیدارهای فینال و رده بندی مسابقات کشتی آزاد هفدهمین دوره بازیهای آسیایی بعدازظهر امروز دوشنبه در سالن دو وون اینچئون آغاز می شود. کسب مدال کشتی گیران ایران خصوصا برابر حریفان قزاقستانی می تواند در جدول رده بندی کلی توزیع مدال ها نیز وضعیت کاروان کشورمان را بهبود ببخشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا