اجتماعی و فرهنگی

جزئیات پرداخت مطالبات داروخانه‌ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر حمید خیری،ضمن اشاره به اجرایی شدن شیوه جدید پرداخت صورت حساب داروخانه‌ها از ابتدای خرداد سال جاری، گفت: مشکل دیرکرد پرداخت بیمه‌ها و تسویه حساب داروخانه‌ها در این چند سال، به موضوع حاد و سرنوشت‌سازی در حوزه اقتصاد داروخانه‌ها تبدیل شده بود که خوشبختانه با تعیین طرح عامل سوم پرداخت از سوی سازمان تامین اجتماعی، می‌توان به حل این چالش امیدوار بود.

وی با بیان اینکه در این طرح که در قالب یک تفاهم‌نامه مدون شده است، بانک رفاه از سوی سازمان تامین اجتماعی متعهد است ظرف مدت دو ماه به پرداخت ۱۰۰ درصد مبلغ صورت‌حساب‌های داروخانه‌ها اقدام کند، افزود: مقرر شده که بدهی‌های مربوط به آذر و دی ماه سال گذشته نیز تا تیرماه سال جاری از سوی بانک رفاه پرداخت شوند.

خیری، ضمن تشکر از تدبیر وزیر بهداشت، وزیر رفاه، مدیر عامل و رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و نیز همراهی هیات مدیره بانک رفاه، اجرای این طرح را الگویی مناسب برای سایر سازمان‌های بیمه‌گر نظیر بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح دانست و ادامه داد: سایر سازمان‌های بیمه‌گر باید مانند سازمان تامین اجتماعی، برنامه مدون و عملیاتی مشخصی را برای پرداخت معوقات قبلی و نیز صورت حساب‌های آتی داروخانه‌ها ترتیب دهند.

به گفته خیری، رفع مشکلات و معضلات اقتصادی داروخانه‌های سراسر کشور به معنای افزایش پتانسیل و توانایی خدمات‌رسانی داروخانه‌ها است که در نهایت می‌تواند منجر به افزایش رضایت‌مندی بیماران در تامین داروهای مورد نیاز شود.

مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران همچنین تاکید کرد: این طرح نتیجه نزدیک به یکسال جلسات مستمر کارشناسی میان انجمن داروسازان، بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی است و امیدواریم بتواند نقطه عطفی در نظام درمان کشور باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا